آبراموویچ میلیاردر مشهور روس از تحریم ها نجات یافت

16824 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، او قبل از اعمال تحریم ها بیش از 4 میلیارد دلار از دارایی خود را به هفت فرزندش منتقل کرده است.

اسناد بررسی شده توسط گاردین نشان می دهد که این نقل و انتقالات مالی در اوایل فوریه 2022، حدود سه هفته قبل از حمله روسیه به اوکراین صورت گرفته است.

به گزارش گاردین، وجوه در 10 تراست مخفی فراساحلی که به نام آبراموویچ تأسیس شده بود، به ارزش حداقل 4 میلیارد دلار، سه هفته قبل از شروع جنگ در اوکراین به سرعت سازماندهی شد و متعلق به هفت فرزند اوست که کوچکترین آنها تنها است. نه یک سال گذشت، آنها رسیدند.

فرزندان رومن آبراموویچ نیز دارایی هایی از جمله دارایی های لوکس، ناوگانی از سوپرقایق ها، هلیکوپترها و جت های شخصی هستند.با این افشاگری، اکنون این سوال مطرح می شود که آیا در صورت صحت ادعای گاردین، آیا فرزندان آبراموویچ نیز باید مشمول مقررات مسدود شدن دارایی شوند؟ یا نه.

برخلاف پوتین و مشاوران نزدیکش، تقریباً همه اعضای خانواده مشمول تحریم‌های بین‌المللی هستند، اعضای خانواده الیگارشی‌های روسیه عمدتاً از این تحریم‌ها مستثنی هستند.

در سال 2022، بریتانیا و اتحادیه اروپا تحریم‌های گسترده‌ای را علیه رومن آبراموویچ اعمال کردند (به دلیل حمایت او از کرملین و روابط نزدیکش با پوتین و منافع مالی از او). البته او هرگونه ارتباط مالی با کرملین را رد کرده و اقدامات قانونی را برای لغو تحریم های اتحادیه اروپا آغاز کرده است.

آبراموویچ که تابعیت روسیه، اسرائیل و پرتغال را دارد، مشمول تحریم های آمریکا نیست. زیرا پس از فعالیت وی به عنوان میانجی غیررسمی در مذاکرات صلح اوکراین، کیف از واشنگتن خواست تا او را از تحریم های سنگین مالی رها کند.

  پیمان فر: تاج حق شرکت در انتخابات فدراسیون را ندارد

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید