آخرین اطلاعات علمی در مورد Omicron

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آخرین گزارش خود اعلام کرد که فراوانی omicron هر 36 تا 72 ساعت دو برابر می شود، که نشان می دهد سویه جدید “مزیت رشد قابل توجهی” نسبت به گونه های غالب دلتا دارد.

به گزارش رجانیوس، گل مزین به سبزه شد!بالاخره چند هفته پس از کشف سویه جدید ویروس تاج سر به نام آمیکرون در آفریقای جنوبی و به دنبال آن انتشار آن در بیش از 80 کشور جهان، این ویروس در ایران نیز ظاهر شد. شد. همان ویروسی که به اصطلاح سویه جدید کرون است و مانند اجدادش ویژگی های مشترکی دارد.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آخرین گزارش خود اعلام کرد که فراوانی omicron هر 36 تا 72 ساعت دو برابر می شود، که نشان می دهد سویه جدید “مزیت رشد قابل توجهی” نسبت به گونه های غالب دلتا دارد.

بنابراین انتظار می رود که Omicron به زودی از دلتا پیشی بگیرد و در جهان مسلط شود.

سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد که هنوز مشخص نیست که گسترش سریع ویروس به دلیل توانایی ویروس در فرار از ایمنی، انتقال ذاتی بیشتر یا ترکیبی از هر دو است.

«تعداد بستری‌ها در بریتانیا و آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است و این احتمال وجود دارد که این افزایش سریع موارد به زودی بر بسیاری از سیستم‌های بهداشتی فشار وارد کند.

سازمان بهداشت جهانی افزود: هنوز اطلاعات محدودی در مورد شدت بالینی omicron وجود دارد. برای درک ویژگی های شدت و تأثیر واکسیناسیون و پیش ایمن سازی بر شدت ویروس به داده های بیشتری نیاز است. اطلاعات محدودی هنوز در دسترس است و تا به امروز هیچ مدرکی دال بر اثربخشی یا اثربخشی واکسن omicron وجود ندارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اخیراً اعلام کرد که ویروس Omicron Corona به سرعت در ایالات متحده در حال گسترش است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نسبت به گسترش گسترده ویروس کرونا در ایالات متحده هشدار داد، در حالی که پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سویه کروناویروس در جهان غالب خواهد شد.

رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه با ابراز نگرانی از افزایش قابل توجه ابتلا به کووید-19 در آستانه سال نوی اروپایی، اعلام کرد که انتظار می‌رود سویه Omicron در اواسط ژانویه در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا ویروس کرونا باشد. . بلند شو

Omicron به شدت مسری است!

مسعود یادگاری نیا، استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با فارس، گفت: «امیکرون» چه ویژگی ها و علائمی دارد؟بیشتر بلندتر و بسیار بلندتر از دلتا است.

  اعتیاد انبوه/ مصرف رایج مواد مخدر آمریکایی دیگر جرم نیست!

وی افزود: تا جایی که می دانیم در اکثر بیماران آسیب ریه شدید نیست و علائم مشابه تاج دلتا است و از دست دادن بویایی و چشایی در وی کمتر محسوس است.

انتقال سریع ویروس omicron

شهيد بهشچي، استاد بيماريهاي عفوني دانشگاه علوم پزشكي، شدت علائم و تنگي نفس را در نوع اميكرون بسيار كمتر از دلتا كرونا و ساير موارد ابتلا به كوويد دانست و گفت: به عبارت ديگر، شدت بيماري در نوع اميكرون كمتر است. بیماری و عوارض کمتر است این نگران کننده است.

تراکم بالای ویروس ها در داخل خانه

یادگاری نیا با اشاره به شب یلدا گفت: خانواده ها معتقدند کووید 19 تمام شده و دوباره به هم می پیوندند، اما به ویژه در فصل سرما و بسته شدن پنجره ها، تراکم این ویروس بسیار بالاست.

Omicron علائم خاصی ندارد / عفونت در یک خانواده همه را تحت تاثیر قرار می دهد

وی گفت: به محض اینکه یکی از اعضای خانواده امیکرون دریافت کند، همه اعضای خانواده 100 درصد مبتلا می شوند.

Omicron همه را درگیر می کند

شهید بهشتی، استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی گفت: آمیکرون همه افراد و افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شناسایی اولین مورد اومیکرون در تهران/ سویه جدید بیشتر جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تایید پایش سویه جدید تاج در کشور، گفت: سویه آمیکرون بیشتر جوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و جوانان نیز بیشتر تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرند. بنابراین باید مراقب این بیماری باشیم.

وی گفت: افرادی که قبلاً به بیماری عروق کرونر مبتلا بوده اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به نوع جدیدی از عروق کرونر هستند.

وی گفت: به غیر از یک مورد که صبح روز یکشنبه آزمایش او مثبت شد، تعدادی موارد مشکوک نیز وجود دارد که در حال بررسی هستیم و به محض قطعی شدن تشخیص آزمایش به اطلاع اطلاع رسانی می شود.

وارد کننده Omicron در ایران مرد است

وی گفت: ما چندین نوع کیت تشخیص ویروس داریم که پیچیده ترین سویه ها را شناسایی می کند. فرد مبتلا (آقا) است که اخیراً از یکی از کشورهای همسایه وارد کشور شده است.

خوب است که با Omicron همذات پنداری کنید

  برای اولین بار صورت های مالی شرکت های غیردولتی منتشر می شود

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: فرد مبتلا در تهران شناسایی شده و حال عمومی وی خوب است و تمام مراقبت‌های لازم به بیمار ارائه شده است. به خاطر داشته باشید که افرادی که 3 دوز از واکسن را دریافت کرده اند ایمن تر هستند.

طراحی کیت تشخیص اُمیکرون در کشور

علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور در ایران گفت: با توجه به گسترش واریانت آمیکرون در تعدادی از کشورها، آزمایشگاه مرجع کووید 19 در انستیتو پاستور ایران کیت تشخیصی ویژه ای را برای این واریانت در میان تعدادی طراحی کرده است. لابراتوارهای Quid در 19 کشور از جمله بیش از 500 آزمایشگاه توزیع شده است.

وی افزود: پس از دریافت نمونه های مشکوک، کار توالی یابی انجام شد و صبح امروز یکشنبه اولین مورد واریانت اومیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران تایید شد.

بیگلری گفت: با توجه به تایید این مشکل، امیدواریم با رعایت پروتکل ها و تدوین سیاست های صحیح، با توجه به حجم بسیار خوبی از واکسیناسیون هایی که در کشور انجام شده است، شاهد جدی گرفتن این گزینه باشیم. گفت.گفت.

ماسک مهمترین راه مقابله با omicron است

رئیس انستیتو پاستور در ایران تاکید کرد: لازم به ذکر است که مهمترین نکته در بحث گزینه آمیکرون استفاده از ماسک است چرا که انتقال این گزینه بسیار بیشتر از موارد دیگر است.

ورود Omicron به کشور از امارات / نظارت مرزی تشدید شده است

کمال حیدری، معاون وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونا وزارت بهداشت، از شناسایی آمیکرون در کشور خبر داد و گفت: تا دیروز 85 کشور در آفریقای جنوبی شیوع بیماری اعلام کردند. آزمایشگاه مرجع ما شناسایی omicron را در کشور تایید کرد.

برگزاری نشست تخصصی در وزارت بهداشت

وی ادامه داد: برهمین اساس جلسه اضطراری ستاد مبارزه با مفاسد ولیعهد وزارت بهداشت به ریاست عین اللهی تشکیل شد تا با توجه به شیوع بسیار بالای آن، تدابیر ویژه ای برای مقابله با آن اتخاذ شود تا مردم تحمل کنند. اکثر – کمی آسیب.”

سویه جدید چهار برابر سریعتر از دلتا است

حیدری با بیان اینکه فرد شناسایی شده یک بیمار میانسال ایرانی است که از امارات وارد کشور شده و ساکن تهران بوده است، تصریح کرد: اقدامات لازم برای قرنطینه این فرد و اطرافیان انجام شده است.

اجرای تدابیر ویژه در مرزهای کشور

قائم مقام وزیر بهداشت همچنین درباره مراقبت های مرزی که در کشور انجام می شود، توضیح داد: از سه هفته گذشته که در دنیا اعلام شد، وضعیت مرزبانی را به میزان قابل توجهی تقویت کرده ایم. بنابراین هر فردی که قصد ورود به کشور را دارد، علاوه بر منفی بودن کارت واکسیناسیون و آزمایش PCR، در صورت وضعیت جسمانی نامناسب باید سریعا آزمایش مجدد انجام دهد.

  روند کاهشی قیمت نفت ادامه دارد

سرعت آمیکرون 4 برابر بیشتر از دلتا است

متأسفانه، Omicron نرخ شیوع بسیار بالایی دارد. در برخی از کشورهای اروپایی طی 24 ساعت 155 مورد مثبت به ثبت رسیده که نسبت به قبل به 1500 درصد افزایش یافته است.

حیدری در خصوص تصمیمات اتخاذ شده برای اعمال محدودیت های جدید گفت: امروز پیشنهادات علمی مطرح شد و مقرر شد به ستاد ملی تاج و تخت منتقل شود و با توجه به شرایط موجود در مورد محدودیت های جدید تصمیم گیری کنند.

وی تاکید کرد: بهترین اقدام این است که نوبت سوم را دریافت کنید و مراقب خود باشید. افراد مخصوصاً مبتلایان به بیماری های شدید باید از حضور در جلسات خودداری کنند.

نیاز به تزریق دوز سوم واکسن تاج

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه افرادی که نوبت دوم واکسن را دریافت کرده اند از مصونیت بهتری برخوردار هستند، بر لزوم تزریق نوبت سوم تاکید کرد و گفت: با کاهش ایمنی بدن چهار ماه پس از دریافت نوبت دوم واکسن فراموش نکنید. دوز سوم مصرف کنید تا در برابر این ویروس ایمن باشید.

وی گفت: مرگ و میر این ویروس هنوز به اثبات نرسیده است، اما طبق اظهارنظرهای اولیه، انتقال آن بیشتر است و افراد بیشتری در مخرج جناح ما مبتلا خواهند شد.

حیدری گفت: افراد بیشتری مبتلا می شوند و بدنشان مقاوم نیست، مجروح می شوند و وقتی ویروس شیوع پیدا می کند و جمعیت زیادی را درگیر می کند، البته ممکن است بار خدمات بیمارستانی و مرگ و میر بیشتر شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: اما بر اساس آنچه گفته شد، بیماری زایی این سویه کمتر و میزان آن بیشتر است، اما نمی توان با قاطعیت گفت: چرا که این سویه تنها در عرض دو تا سه هفته گسترش می یابد و سوالات مطرح شده است. مطرح شده بر اساس اطلاعات دریافتی است. «من آن را اعلام کردم.

مراقب باش! اگرچه بسیاری از مردم با واکسن کرونا واکسینه شده‌اند، اما باید بدانیم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک همچنان مهم‌ترین راه برای پیشگیری از بیماری‌های عروق کرونر قلب، به‌ویژه سویه جدید omicron است.

دیدگاهتان را بنویسید