آخرین قیمت تخم مرغ اعلام شد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ های تخمگذار استان تهران با بیان اینکه قیمت تخم مرغ در مرغداری به 4000 تن در کیلوگرم رسیده است، گفت: ارز ترجیحی در اوج تولید حذف شد.

به گزارش رجانیوس، ناصر نبی پور با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به 3 هزار تن رسیده است، گفت: هزینه تولید این محصول حدود 40 هزار تن است.

وی می پرسد که آیا دولت در چنین شرایطی مازاد تخم مرغ را از تولیدکنندگان خریداری نمی کند؟ وی افزود: دولت اعلام کرده است که هر کیلوگرم تخم مرغ درب یخچال 3000 تن خریداری می شود و با احتساب هزینه ارسال و مقوا قیمت تخم مرغ 3000 تن خواهد بود بنابراین مرغدار ترجیح می دهد بفروشد. آن را به همان 3 هزار تن، در حالی که دولت در خرید توافقی تخم مرغ مازاد، مطالبات تولید کنندگان 45 روز پس از خرید تسویه می شود.

نبی پور همچنین به گرانی مواد اولیه دام اشاره کرد و گفت: مرغداران توان خرید مواد اولیه را ندارند و عمدتا از ذخایر در مرغداری ها استفاده می کنند.

وی پیش بینی می کند که این ذخایر در تیر و مرداد تمام شود و تولیدکنندگان مجبور به خرید مواد اولیه جدید باشند.

نبی پور با اشاره به اینکه حذف ارز 40 تومانی زمانی اتفاق افتاد که میزان تولید بسیار زیاد بود، گفت: شاید بتوان گفت تولید در بالاترین حد خود در تاریخ صنعت مرغ تخمگذار بوده و حدود 6 تن بوده است. در روز ما با تقاضای مردم مواجه هستیم که منجر به کاهش قیمت ها شده است.

  توسعه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بین المللی کار

دیدگاهتان را بنویسید