آخرین مهلت خودروسازان برای ارائه خودروهای جایگزین سمند و تیبا

13569 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، خجت الله فیروزی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم معرفی هر چه سریعتر خودروهای زاپاس تیبا و سمند گفت: اگرچه نیاز به تولید خودروهای به روز، ایمن و استاندارد است. بر کسی پوشیده نیست و خودروسازان باید در این زمینه تمام تلاش خود را انجام دهند، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که تعطیلی خط تولید خودروهایی مانند تیبا و سمند بدون معرفی خودرو زاپاس، بازار را شعله ور می کند، بنابراین وزارت صمت باید پایان مهلت تولیدکنندگان خودرو برای معرفی خودروهای جایگزین.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون صنعت و معدن مجلس یازدهم طی دو سال گذشته به مشکلات صنعت خودرو رسیدگی و ارتقای کیفیت آنها را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: خودروسازی تولید، بنابراین سازمان ملی استاندارد اخیراً استانداردهای تیبا و سمند را تایید نکرده است.

وی افزود: معمولا خودروهایی که استاندارد آنها تایید نمی شود از نظر درآمدی مورد استفاده اقشار متوسط ​​و ضعیف قرار می گیرند و تعطیلی خط تولید آنها بدون معرفی خودروی جایگزین تلفات جانی در پی دارد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: خودروسازان و وزارت صمت باید استانداردهای لازم را برای تولید خودروهای داخلی در مدت کوتاهی رعایت کنند چرا که بازار خودرو با حذف برخی خودروها از تولید با تنش های جدیدی مواجه نخواهد شد.

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس گفت: دولت باید خودروسازان را ملزم به ارائه برنامه برای تولید خودروهای باکیفیت و مقرون به صرفه کند تا خلاء خودروهایی مانند تیبا و سمند دوباره منجر به افزایش قیمت خودرو نشود.

  خرید ماسک از سایت حجاب هورشید

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید