آخرین نظرسنجی در مورد محبوبیت و عملکرد رئیس

علیرغم خاموشی رسانه های معاند ضدانقلاب خارجی و فشار طیف اصلاح طلبان بر عملکرد دولت جدید سیزدهم، نظرسنجی های ایسپا نشان می دهد که درصد زیادی از مردم همچنان سیاست ها و اقدامات آقای رئیسی را تایید می کنند.

به گزارش رجانی به نقل از کیهان، مرکز تحقیقات افکار عمومی ایسپا (ایسپا) دانشگاه ایران به تازگی نتایج نظرسنجی های متعددی را درباره محبوبیت و عملکرد آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس و رئیس قوه قضائیه منتشر کرده است.

در بخشی از این پرسش از پاسخگویان پرسیده شد که «آیا سیاست ها و اقدامات آقای رئیسی را به عنوان رئیس جمهور تایید می کنید؟» بر اساس نتایج، ۶۶.۷ درصد مردم همچنان سیاست ها و اقدامات رئیس جمهور را تایید می کنند.

حمایت عمومی بی سابقه از یک رهبر در نظرسنجی های معتبر بین المللی

موضوع حمایت از مردم ایران از اقدامات رئیس جمهور سیزدهم تنها به رسانه ها و مراکز جامعه شناسی داخلی محدود نمی شود و پیش از این برخی نهادهای معتبر بین المللی بر رضایت بالای مردم ایران از عملکرد رئیس جمهور صحه گذاشته اند.

وب سایت گالوپ (یکی از مشهورترین مؤسسات جامعه شناسی جهان) آخرین نظرسنجی ها را در اواخر سپتامبر منتشر کرد که نشان می داد اکثر مردم ایران از عملکرد دولت آیت الله رئیسی خرسند و تأیید می کنند.

همچنین، نتایج نظرسنجی گالوپ با مطالعه دیگری که اخیرا توسط دانشگاه مریلند و مرکز نظرسنجی ایرانیان انجام شده، مطابقت داشت.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که مردم ایران علاوه بر خوش بینی به ریاست جمهوری، از آمریکا روی گردان شده اند و نگاه مثبتی به سیاست جدید جمهوری اسلامی ایران در قبال شرق دارند.

محبوبیت بالای رئیس جمهور ایران در نظرسنجی ها، در شرایطی که تبلیغات رسانه های کنونی علیه وی متوقف نمی شود. از یک سو ریشه در تلاش شبانه روزی برای رفع مشکلات مردم دارد و از سوی دیگر نشان دهنده بازگشت امید در جامعه ایران است.

اگرچه برخی رسانه ها دلیل رضایت مردم و محبوبیت بالای رئیس جمهور را عملکرد موفق دولت در امر واکسیناسیون ارزیابی می کنند، اما عوامل مهم دیگری مانند تلاش شبانه روزی دولت برای بهبود شرایط و صداقت و اشاره مستقیم و فوری به مشکلات مردم . .

  نقش کارتل ها در تعیین سیاست کاخ سفید

راز رضایت مردم از عملکرد آیت الله رئیسی

رئیسی با وعده های روشن و دقیق وارد عرصه انتخابات شد، وعده هایی که حتی در روزهای پس از انتخابات نیز بر آن تاکید داشت. واکسیناسیون عمومی علیه کرونا یکی از آن وعده‌هایی بود که با توجه به نتایج گذشته، بسیاری تحقق وعده دولت سیزدهم را غیرممکن یا بسیار دشوار توصیف کردند.

در کنار این وعده، طرح موضوع آرامش بازار و جلوگیری از افزایش شدید قیمت ها از دیگر مواردی بود که برخی آن را وعده ای بزرگ و وقت گیر می دانستند; اما از روزهای قبل از تشکیل رسمی کابینه و بلافاصله پس از تشکیل دولت با ترکیب جدید، تا به امروز رئیس جمهور تحقق وعده های مهمی را در دستور کار قرار داده است.

علاوه بر اصرار برای وعده‌هایی مانند ترویج واکسیناسیون عمومی و آرامش بخشیدن به اقتصاد، اجرای آنها به دغدغه اصلی رئیس جمهور و مقامات دولتی تبدیل شده است.

جامعه نیز در روزهای ابتدایی نشانه هایی از تحقق وعده های دولت را مشاهده کرد و تسریع در واکسیناسیون توانست موج بیماری های عروق کرونر در کشور را کاهش دهد.

معرفی 100 میلیون دوز واکسن کراون در کمتر از سه ماه از آغاز به کار دولت و تزریق روزانه همین مقدار واکسن توانسته مرگ و میر را در کشور تا 700 درصد کاهش دهد.

دولت سیزدهم که به خوبی از خطرات اپیدمی تاج برای کسب و کار و اشتغال در کشور آگاه بود، در تحقق اولین وعده خود عجله کرد و حتی رئیس جمهور نیز شخصاً وارد میدان شد تا ورود واکسن به کشور را تسهیل کند.

این اقدام دولت موجب شده تا برخی از موضوعاتی که ماه هاست از چرخه خدمات و درآمد خارج شده اند، به صورت فعال به فضای اشتغال بازگردند و زمینه را برای بهبود وضعیت معیشتی قشر مهمی از جامعه فراهم کنند.

روند کنترل اپیدمی تاج از سوی دولت سیزدهم به نظام پزشکی و سایر بخش های دولت مانند وزارت امور خارجه، وزرای اقتصاد و … محدود نشد.

  شمار قربانیان سیل در جنوب فارس به چهار نفر رسید

استراحت با بازار داغ یک وعده عالی است، اما محقق شده است

آشفتگی بازار و کاهش شدید سبد زندگی مردم از اوایل فروردین تا اواسط تابستان مشکلی بوده که برخی از سیاستمداران کهنه کار را برای ورود به این عرصه تردید کرده است. کمبود شدید و تاخیر در توزیع مواد اولیه کشاورزی برای برخی از کالاهای اساسی آسیب جدی به سیستم تعادل قیمت در منطقه و تقاضا در کشور وارد کرده است.

همین کمبود حتی در کالاهای اصلی کشور نیز گسترش یافته و به دلیل برخی کمبودها کمبود جدی در ذخیره سازی محصولات استراتژیک مانند گندم وجود دارد. کمبود 8 میلیون تن گندم مشکلی بود که دولت سیزدهم در ابتدای راه با آن مواجه بود که می تواند منجر به کمبود آرد در نانوایی ها و بحران شود.

اما دولت سیزدهم اقدامات دقیقی انجام داد و کارگروه ویژه ای را با کمک دستگاه های مختلف دولتی و سایر نهادهای کشور برای تامین اعتبار لازم برای خرید تضمینی گندم و همچنین تامین ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی تشکیل داد. . و مواد کشاورزی و کود.

این اقدام دولت در کنار اقدامات مشابه برای حفظ امنیت غذایی مردم طی چند روز گذشته از بحرانی شدن سبد غذایی جامعه جلوگیری کرده است.

همچنین دولت توزیع صحیح و دقیق ارز ترجیحی برای واردات مواد اولیه دام و تنظیم شبکه توزیع را در دستور کار قرار داده است تا التهابات بازار گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و غیره را کاهش دهد. کالاهای اساسی در سبد خانوار از افزایش بی رویه قیمت ها جلوگیری کنید.

به طور کلی، نرخ تورم دولت که در ماه اوت به 44.5 درصد رسید، در اکتبر به 38.4 درصد رسید. روندی که با توجه به تداوم اقدامات مثبت دولت و تلاش برای توزیع مناسب کالاها در کشور، ادامه روند کاهشی تورم در کشور را رقم خواهد زد.

موضوعی که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد این است که دولت سیزدهم و آیت الله رئیسی در شرایطی در جایگاه اداره کشور مستقر شدند که با بحران تاج و تورم نزدیک به 50 درصدی مواجه شدند و قطعاً همه مشکلات کشور را حل کردند. از زمان طولانی نیازهای فعلی کوتاه.

  یک بمب گذار انتحاری در شمال بغداد کشته شد

اما اقدام دولت در تحقق وعده های خود و بروز نشانه های قابل سنجش در این زمینه جامعه را به بهبود وضعیت کشور به ویژه شاخص های اقتصادی و معیشتی امیدوار کرده است.

محبوبیت دلگرم کننده رئیس جمهور دولت سیزدهم

در هر صورت تایید عملکرد و سیاست های رئیس جمهور توسط اکثریت مردم در نظرسنجی ها از یک سو برای مهاجران مدعی ناامیدی جامعه ایران و از سوی دیگر برای مسئولان و دولتمردان حائز اهمیت است. هجمه به رئیس جمهور نه از ابتدای حکومت وی، بلکه از زمستان سال گذشته که حضور وی در انتخابات جدی تر شد و پس از آغاز دولت سیزدهم بدون فرصتی برای عمل به وعده ها و وعده های خود مطرح شد. آنها؛ آنها این کار را غیرممکن دانستند و حملات را آغاز کردند.

حالا با وجود چنین تبلیغاتی، نظرسنجی ها داستان دیگری را بیان می کنند. مسلماً شناخت جامعه ایران و تأثیرگذاری بر مردم این سرزمین کار آسانی نیست و تلقینات بین المللی نمی تواند زمینه فروپاشی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور را فراهم کند. به نظر می رسد مدعیان دشمنی با جمهوری اسلامی باید بدانند که امید و اعتماد مردم به آینده کشور را به این راحتی نمی توان از آنها سلب کرد.

نتایج این بررسی‌ها برای دولت و رئیس‌جمهور نیز حائز اهمیت است، زیرا رسالت و مسئولیت آنان برای ادامه خدمت به مردم بیش از هر زمان دیگری، اعتماد و امید مردم به دولت است که در تأیید عملکرد رئیس‌جمهور نمود پیدا می‌کند. و اگر بتواند به احیای این دو رکن حیاتی در جامعه ایران منجر شود تا دولت بتواند راه صادقانه و پرتلاش خود را برای بهبود اوضاع ادامه دهد و با پرهیز از احساس و پیشنهاد کفایت اقدامات خود تصمیم گیری کند. در دستور کار بهبود معیشت و اقتصاد مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید