آخرین نفس های ائتلاف سعودی آمریکایی در یمن / هفت سال ترور و فاجعه انسانی بدون دستاورد / انصارله: عربستان باید یمن را ترک کند

گروه بین الملل – رجانیوز: به گزارش المیادین، ارتش و کمیته های مردمی یمن به پیشروی خود در شهر مأرب در نبرد با عناصر مرتبط با عربستان ادامه می دهند. در راستای این دستاوردها، نیروهای ضد سعودی موفق شدند خود را تا 5 کیلومتری مرکز مارب برسانند. این در حالی است که نیروهای یمنی در فاصله 8 تا 10 کیلومتری مارب قرار داشتند.

بر اساس گزارش ها رجانیوز: همزمان با پیشروی های قابل توجه ارتش و کمیته های مردمی یمن در شهر مارب، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی برای جلوگیری از تهاجم یمن، حملات خود را در مناطق مختلف این شهر افزایش داده اند.

علی الکهوم، یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارله یمن، درباره این پیروزی ها گفت: «امروز ارتش و کمیته های مردمی بر میدان های جنگ تسلط دارند. جبهه مارب معمولا در دست ارتش و کمیته های مردمی است. خواسته های عربستان سعودی جواب نمی دهد، توطئه های سعودی بیش از هر شهروند دیگری به شهروندان مارب آسیب رسانده است، هزاران حمله هوایی، توطئه، کشتار و جنایات دیگر بخشی از تلاش های عربستان برای دسترسی به خاک یمن است زیرا یمن دارای دارایی های ارزشمندی است.

وی افزود: تحرکات ارتش و کمیته های مردمی بر اساس راهبرد مشخصی است که فرماندهان آن را ترسیم کرده اند، از نظر این فرماندهان، خاک یمن باید آزاد شود، نیروهای سعودی هر کجا هستند باید آزاد شوند. پس گرفته شده است.” عربستان برای تسلط بر یمن مرتکب جنایت شده است و امروز زمان پرداخت دو برابر آن فرا رسیده است. عربستان به این نتیجه رسیده است که یمن لقمه خوبی برای این کشور نیست و با وجود همه توطئه هایی که با آمریکا و صهیونیست ها به راه انداخته است، هیچ دستاوردی در یمن نداشته است. امروز یمنی ها به سادگی خطر رویکردهای عربستان را می دانند و به همین دلیل معتقدیم که نبرد مأرب باید پایان یافته تلقی شود و عربستان باید میدان یمن را ترک کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

خبرگزاری یمن در خصوص اهمیت استان مارب افزود: تسلط جنبش انصارالله بر کل استان مارب زمینه را برای مقابله با طرح های نظامی آمریکا در ساحل غربی نزدیک تنگه باب المندب و در سواحل جنوبی و شرقی فراهم می کند. مشرف به دریای عرب.» «علیه تروریسم» کنترل خود را بر تنگه‌ها و آبراه‌های بین‌المللی افزایش می‌دهد.

بنابراین، اگر واشنگتن برای جلوگیری یا حداقل به تاخیر انداختن آموزش ارتش یمن و کمیته‌های مردمی آن که از اهمیت راهبردی به عنوان خانه منابع نفت و گاز هستند، هزینه کند، زیرا آزادسازی شهر مارب، محاصره تحمیلی را خواهد شکست. یمن

نبرد برای آزادسازی استان مهم مأرب در شمال شرق صنعا پایتخت یمن از سال گذشته آغاز شد و اکنون تحت کنترل بیشتر ارتش و کمیته های مردمی یمن است.

مارب که کانون اصلی درگیری‌های زمینی بین نیروهای یمنی و شبه‌نظامیان وابسته به عربستان است، به دلیل منابع انرژی فراوان و نقشی که در تامین انرژی مناطق مختلف یمن دارد، از اهمیت راهبردی برخوردار است.

اهمیت مأرب به حدی است که تسلط کامل آن به معنای آزادسازی هر واجب از خاک یمن و خنثی شدن همه نقشه ها و قطع دست آمریکا و عربستان و رژیم صهیونیستی است.

عربستان سعودی در آوریل 1994 به عنوان بخشی از ائتلافی متشکل از چندین کشور غربی و عربی به بهانه بازگرداندن عبدالله رئیس جمهور فراری فراری، حمله گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد. منصور هادی به قدرت رسید.

این تجاوز تاکنون هزاران یمنی را کشته است و به گفته سازمان ملل، قحطی این کشور به بزرگترین فاجعه انسانی جهان تبدیل شده است.

  شورای عالی مقاومت ملی افغانستان موجودیت خود را اعلام کرد

دیدگاهتان را بنویسید