آخرین نفس های تار عنکبوت چیست / عصر جدید عملیات مقاومت فلسطین علیه اسرائیل چه پیامی دارد؟

گروه مقاومت – رجانیوس: ما این عملیات استشهادی را که در عمق رژیم صهیونیستی و در قلب تل آویو انجام شد، تبریک می گوییم. «دشمن صهیونیستی بخشی از هزینه جنایات خود و اقدامات تروریستی مردمش علیه مردم ما در قدس و کرانه باختری را می پردازد.

این بخشی از بیانیه جهاد اسلامی در خصوص عملیات پنجشنبه شب در عمق اراضی اشغالی است. جهاد اسلامی در این بیانیه عملیات تل آویو را نتیجه طبیعی تجاوزات رژیم صهیونیستی و عبور این رژیم از تمامی مرزها دانست. اظهارات گروه های فلسطینی نشان می دهد که آنها وارد مرحله جدیدی از توسعه در منطقه می شوند. کارشناسان می گویند حمله به داخل مرزهای سال 1947 همزمان با عید پاک، تنها چند روز پس از شهادت سه فلسطینی در جنین، پاسخی به بی توجهی رژیم صهیونیستی به چندین دهه معاهدات بین المللی و مرزهای سیاسی و اخلاقی است.

تیراندازی به یکی از شلوغ ترین خیابان های تل آویو، چهارمین خیابان در دو هفته اخیر در فلسطین اشغالی و ناتوانی نیروهای امنیتی در شناسایی و دستگیری عامل این حمله در اولین ساعات پس از حمله، ترس ساکنان سرزمین های اشغالی را بیش از پیش ترسانده است. رئیس ستاد مشترک ارتش درباره این عملیات گفت: اکنون می ترسیم به خیابان ها بیایم.

اعتراف رژیم به ناتوانی خود در تامین امنیت شهرک نشینان و توازن ترور در کشور همزمان با سالگرد جنگ 11 روزه غزه است. نبردی که کارایی سیستم های نظامی برای بازدارندگی ارتش اسرائیل از حملات موشکی را به اثبات رساند. این عوامل در کنار شکاف های سیاسی و اجتماعی در جامعه صهیونیستی بسیاری از ساکنان سرزمین های اشغالی را به فکر فرار انداخته و مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی افزایش چشمگیری داشته است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

مقاومت فلسطین که در جنگ اخیر با شلیک 4000 موشک از غزه و پناهندگی صهیونیست ها، قدرت دفاعی خود را نشان داد، اکنون جنبه دیگری از خود نشان داده و آن این است که هیچ سرزمین فلسطینی برای اشغالگران امن نخواهد بود. و آنها به هرگونه تجاوز در خانه ها و خیابان های خود پاسخ خواهند داد.

با تمام این اوصاف و البته هشدار مقاومت به رژیم صهیونیستی در تلافی حمله به کمپ میوه و خانه رعد فاطی حازم عامل عملیات تل آویو، دولت نفتالی بنت ممکن است عواقب آن را در نظر بگیرد. اعمال و جنایات او از این پس محتاط تر خواهند بود.

وقایع اخیر در فلسطین نیز به عنوان یک درس مهم برای حاکمان عرب نزدیک به اسرائیل است. دولت‌هایی که در سال‌های اخیر بر اساس طرح معامله قرن آمریکا به اعراب، مسلمانان و آرمان فلسطین خیانت کرده‌اند، باید بدانند که فلسطینی‌ها مصمم‌تر از اشغالگران هستند و باید به این فکر کنند که چگونه به رژیم در حال مبارزه تکیه کنند. برای بقای او

کشورهای حاشیه خلیج فارس که به دنبال گسترش روابط با تل آویو از طریق پولشویی از سوی عربستان سعودی یا فشارهای آمریکا هستند، اکنون می بینند که متحد آنها در تامین امنیت داخلی ناکام است و متوجه شده اند که تصویر ساختگی رژیم چیزی بیش از سرابی نیست که به دیواری ضعیف تکیه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید