آخرین وضعیت پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج و زایمان

10866 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از بانک مرکزی، معاونت اعتباری بانک با توجه به اهمیت موضوع و توجه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی و همچنین احکام خانواده، قانون حمایت و جوانان و وی در لایحه بودجه سال جاری در خصوص زایشگاه ها گفت: علیرغم محدودیت منابع شبکه بانکی قرض الحسنه، بانک مرکزی در مکاتبات و جلسات متعدد همواره بر اولویت پرداخت هزینه های ازدواج و زایشگاه های قرض الحسنه تاکید داشته است. و همچنین نیاز به تسریع و تسهیل.”

وی گفت: از ابتدای سال جاری تا 10 خرداد 1401، 190 هزار فقره وام ازدواج به ارزش 255 هزار میلیارد ریال توسط شبکه بانکی بازپرداخت شده است. تسهیلات و پرداخت 149 هزار میلیارد ریال افزایش بیش از 71 درصدی در حجم و 8.5 درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی را به ثبت رساندیم.

معاون اعتبارات بانک مرکزی در خصوص زایشگاه ها اظهار داشت: 31 فروردین 1401) تاکنون 90 هزار فقره تسهیلات در مجموع 36 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

این مقام مسئول بانک مرکزی گفت: با توجه به ابهامات موجود در پرداخت این تسهیلات، جلسات و مکاتباتی در چند مرحله برای رفع ابهامات موجود برگزار می شود که یکی از دلایل کندی نسبی پرداخت این تسهیلات نسبت به تسهیلات ازدواج است. : این ابهامات به تدریج در حال رفع شدن است. تجربه پرداخت هزینه خدمات ازدواج در ابتدای تکمیل سامانه نیز نشان می دهد که روند تسهیل در ابتدای سامانه به دلیل ابهامات موجود به کندی پیش می رود و بانک مرکزی آن ها را برطرف می کند. خوشحال می شویم از بانک مرکزی استقبال کنیم.

  فوری/ سایپا نیز محصولات خود را افزایش داده است

وی با اشاره به یکی از چالش های اساسی در پرداخت هزینه زایمان، تاکید کرد: از سوی دیگر چالش مهم در پرداخت تسهیلات مهد کودک در ارتباط با خدمات ازدواج، مراجعه و ثبت نام در سامانه والدین فرزندان متولد 1400 است. که در مجموع 1400 تولد است). آمارهای موجود بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر است) علاوه بر موالید امسال، این موضوع باعث ایجاد صف طولانی برای پرداخت این تسهیلات می شود، با وجود تلاش شبکه بانکی و مسئولیت قانونی و اجتماعی آنها، مردم در صف هستند. برای دریافت این خدمات و طی مراحل ثبت نام، شعبه را شناسایی، بایگانی و مدارک را تکمیل نمایید.

طبق اسکورت و بر اساس قانون، پرداخت این تسهیلات از طریق اعتبارسنجی متقاضیان و اخذ سفته و یا حداکثر یک ضامن می باشد که طی مکاتبات متعدد به شبکه بانکی ابلاغ و برجسته می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند با مراجعه به «سایت بانک مرکزی»، «سامانه روابط عمومی» در قسمت «ثبت درخواست»، تسهیلات بانکی را به عنوان موضوع اصلی و تسهیلات قرض الحسنه تولد فرزندان را به عنوان یک “موضوع ثانویه” برای کاربرد. همچنین هموطنان می توانند جهت ارسال شکایات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در این خصوص با روابط عمومی 2706 این بانک تماس حاصل نمایند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید