آذری جهرمی چگونه شورشیان را تشویق کرد؟/ از واقعیت تا شایعه اینترنت ماهواره ای

گروه سیاسی رجانیوز: در پی ناآرامی های اخیر، اینترنت کشور برای مدت محدودی از دسترس خارج شد. بر اساس اعلام مسئولان مربوطه، قطعی اینترنت تا زمانی که متخلفان بخواهند از بستر اینترنت علیه مردم سوء استفاده کنند ادامه خواهد داشت.

من گزارش میدم رجانیوز; چند روز پس از قطع اینترنت در ایران، این کشور به ظاهر حقوق بشر و حامی بشر تحریم های مرتبط با اینترنت خود را لغو کرد. به همین دلیل ایلان ماسک نیز اعلام کرد که اینترنت ماهواره ای به ایران خواهد رسید و مردم نگران عدم دسترسی به اینترنت نباشند.

پس از اظهارات ایلان ماسک و لغو تحریم های واردات تجهیزات به ایران، آذری جهرمی وزیر اسبق ارتباطات ادعایی درباره اینترنت ماهواره ای کرد و در این روزهای حساس کشور با دادن ناقص به جنگ دامن زد. اطلاعات

آذری جهرمی در کانال تلگرامی خود نوشت: به عبارت ساده، برای حضور در شبکه بدون فیلتر نیازی به نصب آنتن های استارلینک در همه جا ندارید، احتمالا گوشی همه توسط یک شبکه بدون فیلتر میکروبیت می شود. بنابراین، اساساً چالش هزینه یا ظرفیت جدی نیست، چالش های پیش رو بیشتر در نحوه مدیریت شبکه های Adhoc است.

نگاهی گذرا به اینترنت استارلینک یا اینترنت ماهواره ای نشان می دهد که وزیر سابق ارتباطات به ابعاد مختلف این موضوع توجه نکرده است.

Starlink یک پروژه SpaceX است. این شرکت هر ساله موشک های زیادی را به فضا می فرستد که ماهواره ها و همچنین کپسول هایی را برای فضانوردان حمل می کنند. این شرکت قصد دارد با استفاده از استارلینک اینترنت را در اختیار تمامی مردم جهان به ویژه مناطق فقیرنشین قرار دهد.

  ماسک ایلام پشیمان شد; ادامه عملیات Starlink در اوکراین

سرویس مذکور متشکل از هزاران ماهواره است که در مدار زمین یک صورت فلکی تشکیل می دهند و اینترنت را به زمین می برند. البته ناگفته نماند که برای دریافت اینترنت آنها باید ایستگاه هایی روی زمین راه اندازی شود تا بتوانند اینترنت را روی زمین دریافت کنند.

با افزایش تعداد ماهواره ها، سرعت و کیفیت اینترنت ماهواره ای استارلینک افزایش می یابد و مردم دسترسی بهتری به اینترنت خواهند داشت.

ماجرای اینترنت استارلینک در ایران از آنجا شروع شد که یکی از کاربران ایرانی طی توییتی از ایلان ماسک مبنی بر راه اندازی سرویس استارلینک در 7 قاره جهان از وضعیت ارائه این اینترنت در ایران پرسید. ماسک در پاسخ به این کاربر گفت: استارلینک به دنبال رفع تحریم های ایران است.

64BCA575 7DDA 408F 85FB E2D8AD62D6D2 خبر اولیه

پس از اینکه ایلان ماسک در مورد استارلینک گفت، وزارت خزانه داری آمریکا بخشی از تحریم های فناوری ایران را لغو کرد و ماسک نیز اعلام کرد که اینترنت استارلینک به ایران خواهد رسید. در پاسخ به این ادعاها، وزارت ارتباطات ایران سایت استارلینک را روی اکثر اپراتورها فیلتر کرد.

حال اگر استارلینک به ایران برسد آیا مردم به راحتی و بدون مشکل می توانند از آن استفاده کنند و به گفته جهرمی با چالش هزینه ای مواجه خواهند شد؟

نکته بسیار مهم در استفاده از Starlink نیاز به تجهیزات ویژه است. برای استفاده از اینترنت ماهواره ای باید مجموعه مناسب را خریداری کنید. کیت‌های اینترنت ماهواره‌ای که شامل یک دیش و گیرنده است، اکنون به قیمت 599 دلار به فروش می‌رسد.

  چند ردیف حساب با همتی رئیس سابق بانک مرکزی!

استفاده از Starlink فقط خرید کیت نیست، بلکه زمان خرید سرویس است. هزینه ماهانه سرویس استارلینک حدود 110 دلار است که حتی اگر از هزینه بالای کاربران ایرانی چشم پوشی کنیم، تحریم های مالی خرید این سرویس را از طریق ایران غیرممکن می کند.

بر اساس بررسی های انجام شده می توان دریافت که ادعاهای آذری جهرمی تنها بازی سیاسی دروغینی است که در این لحظه حساس مانند انگیزه دادن به شورشیان برای ادامه شورش و امید کاذب به معارضان برای دسترسی به اینترنت است.

البته اصلاح طلبان همیشه خود را مدافع مردم می دانسته اند و در هر شرایطی سعی می کنند خود را منجی و ناراحت از اتفاقات جامعه و مبارزان حق طلبی که هیچ نقشی در حوادث ندارند معرفی کنند. در اغلب موارد بی توجهی این قشر سیاسی به مشکلات جامعه مشکلات و بحران هایی را برای مردم ایجاد می کند که همواره با تصمیمات نادرست به خواسته های دشمنان این مرز و بوم دامن زده و فریاد مردم را خسته کرده است. وضعیت فعلی

دیدگاهتان را بنویسید