آریو تجارت: با کمک مسئولان زودتر به تعهدات خود عمل خواهیم کرد

گروه اقتصادی – رجانیوز: این شرکت که مواد اولیه دام را وارد می کند، توضیحاتی را در خصوص مسائل و شبهات مربوط به این مشکل به رجانیوس ارائه کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

با روی کار آمدن دولت سیزدهم، سیاست توجه به همسایگان و توسعه تجارت مورد توجه آن دولت قرار گرفت. در حالی که در ابتدای دولت سیزدهم تجارت قدرت بزرگی چون روسیه زیر یک میلیارد دلار بود که با تغییر سیاست ها و اتخاذ راهبردهای واقع بینانه و عملگرایانه رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر رئیسی این رقم در این مدت به 4 میلیارد دلار رسید. دوره کوتاه. انتظار می رود این رقم به ده میلیارد دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر تنش نظامی روسیه و اوکراین و تحریم های غرب علیه این کشور فرصتی عالی و بی نظیر برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است. روسیه در سال گذشته 290 میلیارد دلار از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اروپایی وارد کرد.

از سوی دیگر، کمبود غلات، گندم و دام به دلیل تحریم‌های روسیه، اوضاع جهان را به گونه‌ای تغییر داده است که بیم گرسنگی شدید جهان را به وجود آورده است. در چنین شرایطی سیاست دولت سیزدهم به درستی مبتنی بر تامین کالاهای اساسی به ویژه غلات و مواد اولیه دام از طریق روسیه بود. این سیاست مزایای مهمی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

1. غلات و مواد اولیه دامی روسیه بر خلاف سایر نقاط دنیا تراریخته نبوده و با کشت طبیعی و مرغوب ضامن سلامت اکثر مردم عزیز ایران می باشد.

2. در حالی که آمریکای لاتین به طور سنتی منبع این مقالات بوده است، اتخاذ این سیاست صحیح در دولت سیزدهم، فاصله بارگیری و پذیرش در بنادر را از 45 روز به 3 روز کاهش می دهد که نقش مهمی ایفا می کند. امنیت غذایی دارد و ابزار قدرتمند تنظیم بازار را برای کشور فراهم می کند.

3. امروز قیمت محموله های ورودی از بنادر جنوبی کشور به ازای هر تن جو 480 یورو است. این در حالی است که هزینه هر تن هوای وارداتی از شمال کشور 380 یورو است. اگرچه این تفاوت قیمت باعث ناراحتی شرکت هایی می شود که به طور سنتی اقلامی را از آمریکای لاتین به کشور عرضه می کنند، اما در صورت واردات زیاد، میلیاردها دلار درآمد و پس انداز برای کشور به همراه خواهد داشت.

4. مهم ترین مشکل برای ورود این کشور به بازار روسیه کمبود امکانات بندری و زیرساختی مانند کشتی های کانتینری و غیره است. در این حوزه شرکت آریو تجارت موفق شد در راستای سیاست راهبردی دولت سیزدهم با بهره گیری از نیروی دریایی کشور در بخش خزر، موجب رونق بنادر و ناوگان شمال کشور شود و تمامی درآمدهای حاصل از این اقدام به زودی در کشور به نمایش گذاشته شود. سایر بخش ها با این منطقه خواهد داد.

5. در نهایت با توجه به قرار گرفتن متقاضیان اصلی این محصولات در شمال کشور، واردات این اقلام از مرزهای شمالی هزینه حمل و نقل و تحویل به مصرف کننده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

گروه آریو تجارت با آگاهی از مزایای فراوان تجارت و عرضه کالا از طریق روسیه نسبت به مدل سنتی عرضه از آمریکای لاتین و مطابق با سیاست های دولت سیزدهم و پایگاه امنیت غذایی کشور، با سالها تجربه در این زمینه منطقه، موفق به انعقاد قرارداد یک میلیون و دویست هزار تن توسط تامین کننده روسیه تحویل داده شد. قراردادی که می توان آن را یکی از تمایزات دولت سیزدهم و آگاهی از حضور شرکت های بزرگ در بازار عظیم روسیه دانست.

  سفر وزیر صمت به سوریه برای حل مشکل صادرات خودرو

اکنون به نظر می رسد صرفه اقتصادی و همچنین چشم اندازهای جذاب این راهبرد برای توسعه تجارت کشور باعث نگرانی برخی از اوباش شده و با سنگ اندازی در این مسیر سعی در آلوده ساختن فضا دارند. این جریان از یک سو سعی دارد هیئت حاکمه را از حضور خود در بازار روسیه پشیمان کند و از سوی دیگر با این تصویر طرف روسیه را به سمت کشورهای دیگر مانند چین و غرب سوق دهد. تابع ایران.

اجرای این قرارداد صرف نظر از نام شرکت یا گروه های اجرایی، برای جمهوری اسلامی ایران جنبه اعتباری و راهبردی خواهد داشت و کشور را برای تبادل تجاری 30 میلیارد دلاری با روسیه آماده می کند. مسیری که قطعا امنیت، رفاه و کارایی اقتصادی بیشتر ایران را در عرصه پرتلاطم بین المللی امروز تضمین خواهد کرد.

هم اکنون شرکت آریو تجارت صراحتاً اعلام می دارد که متعهد است این قرارداد را تا انتها انجام دهد و با همراهی خادمان محترم کشور تعهد خود را مبنی بر واردات پیش از موعد، با بالاترین کیفیت و تحویل کالا به متقاضیان انجام دهد. ضمناً این شرکت جهت تنویر افکار عمومی و کارکنان محترم لازم می داند توضیحات ذیل را ارائه نماید:

1. با توجه به کمبود و نیاز شدید کشور به غلات و مواد اولیه دام و در شرایطی که تامین این اقلام پس از جنگ روسیه و اوکراین امری بسیار دشوار و غیرممکن بود، شرکت آریوجرت وارد تامین این مواد اولیه شد. 600000 تن با شرکت های کشورهای مشترک المنافع و یک میلیون و دویست هزار تن از سایر پایگاه های کشور قرارداد منعقد کند.

2. برای آسودگی خاطر کارکنان به اطلاع می رسد که تاکنون دولت مبلغی را به این شرکت واریز نکرده است و سپرده های مردم از طریق بازارگاه در حساب سامانه و زیر نظر کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و این شرکت می باشد. ریالی برای سایرین دریافت نکرده یا برداشت نکرده است. در نامه مورد اشاره وزیر محترم آمده است که ارز فقط برای کالاهای مورد نظر توزیع شده و پولی پرداخت نشده است.

3. سامانه بازار سایت زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی می باشد و آریو تجارت هیچ نقشی در صدور خانه های موهوم یا واقعی در این سایت ندارد و مسئولیت این موارد بر عهده کارکنان جهاد می باشد. علاوه بر این، همزمان و قبل از عرضه محصولات این شرکت، کالاهای این سامانه 5 شرکت دیگر را نیز ارائه می دهد که همگی ارز محموله های خود را دریافت کرده اند.

4. فروش افراد بارها در سامانه بازار زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و شرکت قادر به بارگیری و فروش اقلام نبوده است. همچنین طرف قرارداد این شرکت وزارت جهاد است و تصمیم گیری در خصوص اقدامات پس از دریافت کالا در حیطه مأموریت، اطلاعات و یا مسئولیت این شرکت نمی باشد. علاوه بر کالاهای شرکت آریو تجارت، تاکنون 971 هزار تن کالای دیگری نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام و سایر شرکت ها در سامانه بازار به فروش رسیده است. ارز مورد نیاز واردات برخلاف این شرکت به سایر شرکت ها پرداخت می شد.

5. در خصوص واگذاری 49 درصد از سهام شرکت به سازمان تعاون روستایی، طبق اسناد و مدارک اعلام می شود که این شرکت پس از اعلام و ابلاغ به وزارت جهاد، 49 درصد از سهام خود را بین دهیاری ها تقسیم خواهد کرد. سازمان تعاون به اتحادیه های مربوطه توزیع شود.

6. با توجه به ادعای نادرست این مجموعه مبنی بر عدم واردات این کالاها، گزارش شده است که آریو تجارت تاکنون با تکیه بر توان مدیریتی این شرکت و شرکای تجاری، حتی یک سنت ارز از وزارت امور خارجه دریافت نکرده است. کشاورزی جهاد علیرغم کارشکنی برخی رانت داران که نشان دهنده حضور فعالان حوزه اقتصادی است، طی 40 روز گذشته چندین هزار تن از بدهی های این شرکت به دست مصرف کنندگان رسیده و محموله های دیگری برای اولین بار وارد بنادر کشور می شود. زمان تحت نظارت ماهواره ای

در نهایت باید گفت که آن شرکت به عنوان بخش خصوصی در انجام وظایف خود کاملاً قانونی عمل کرده است. متأسفانه در روزهای اخیر برخی اظهارات غیرکارشناسی و غیرکارشناسی موجی از اتهامات واهی و ارزیابی های ناعادلانه از فعالیت این شرکت را در افکار عمومی و فعالان اقتصادی و برخی مسئولان به راه انداخته است. آریو تجارت تصریح می کند که این اطلاعات نادرست و ادعاهای بی اعتبار نباید منشا بازجویی های عجولانه باشد و چهره فعالان بخش خصوصی در داخل و خارج را مخدوش کند. این شرکت اطمینان می دهد که با حمایت کارکنان دلسوز دولت سیزدهم در کمتر از یک ماه و زودتر از موعد مقرر می توان کل حجم محموله مورد انتظار را به کشور وارد کرد و مصرف کنندگان را از نگرانی و سردرگمی نجات داد.

  فعال سازی کریدور شمال - جنوب پس از 22 سال / چشم انداز ترانزیتی 50 میلیون تن با سرمایه گذاری روسیه

دیدگاهتان را بنویسید