آری به اروپای پوتین – بررسی سرمقاله رسانه ها

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، بسیاری از خریداران اروپایی گاز روسیه اواخر ماه گذشته دستور کرملین مبنی بر پرداخت پول گاز به روبل را پذیرفتند.

در همین حال، 10 خریدار اروپایی گاز روسیه در بانک گازپروم حساب باز کرده اند. علاوه بر این، چهار مشتری گاز روسیه تاکنون قیمت گاز خریداری شده از گازپروم را به روبل پرداخت کرده اند.

گازپروم صبح چهارشنبه عرضه گاز به بلغارستان و PGNiG لهستان را قطع کرد. دلیل این امر این است که هر دو کشور از پرداخت هزینه گاز خود به روبل خودداری کرده اند.

248334 putin 4 خبر اولیه

گازپروم با توجه به عبور گاز خریداری شده توسط برخی از مشتریان روسی از خاک هر دو کشور تهدید کرد که اگر بلغارستان و لهستان به استخراج گاز از خط لوله بدون مجوز ادامه دهند، گازپروم آن را به کشورهای ثالثی که همچنان گاز ارسال می کنند، منتقل خواهد کرد. ، کاهش می دهد.

بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند که روند قطع گاز روسیه به برخی از کشورهای اروپایی نیز در نیمه دوم ماه مه اتفاق می‌افتد یا کشورهای بیشتری را درگیر می‌کند، زیرا پرداخت‌های اضافی در آن زمان معلق است.

در اواخر ماه مارس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، اتحادیه اروپا و سایر کشورهایی را که اقدامات محدودکننده علیه روسیه اعمال کرده‌اند، مسکو را غیردوست خواند و تاکید کرد که این دولت‌ها باید هزینه گاز را به روبل بپردازند نه دلار و از یورو در محاسبات خود استفاده کنند.

پایان /

  ایرانی ها در ترکیه چقدر ضرر کردند؟

دیدگاهتان را بنویسید