آزادی 400 زندانی به دلیل شورش/ اتهامات سازمان یافته و اصلی به سرعت صادر می شود

گروه سیاسی-رجان نیوز: علی صالحی پس از بازدید 4 ساعته از زندان تهران بزرگ و بازدید 3 ساعته از زندان اوین به صدور کیفرخواست و ارسال سریع کیفرخواست در خصوص عوامل سازمان یافته و اصلی اغتشاشات اشاره کرد و افزود: با عنایت به بیانات دیروز مقام معظم رهبری در مراسم مشترک فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه افسری، با توجه به لزوم تفکیک رده های مختلف خردسالان و مقصران اصلی ناآرامی های اخیر کشور، بلافاصله قوه قضاییه وارد عمل شد. این رابطه

وی افزود: با توجه به تفکیک سطوح مختلف بازداشت شدگان و غربالگری آنها از نظر نوع رفتار مجرمانه، وابستگی به دشمن، اهداف، میزان عمل و میزان گناه و دخالت در صحنه، برخی از این افراد از جمله افراد بودند. افرادی که جرایم کمتری در این زمینه دارند، شناسایی و آمادگی برای آزادی آنها تضمین می شود.

دادستان تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه افراد دستگیر شده به لحاظ التهابی و هیجانی وارد صحنه شده و در حال حاضر نسبت به اقدامات آنها تذکر داده شده است، 400 نفر از این افراد صبح امروز پس از بررسی پرونده از زندان آزاد شدند.

و افزود: این افراد پس از تعهد و به شرط عدم تکرار اقدامات جامعه بازگشتند.

صالحی بر فتنه گرانی که مرتکب جنایات سنگین تری از جمله آتش زدن اموال عمومی، ایجاد هرج و مرج در جامعه و اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان شده اند، تاکید کرد. اعدام شدگان بدون تسامح با قاطعیت و قاطعیت کامل برخورد قاطع قضایی و پرونده این افراد به صورت ویژه و فوق العاده در دادسرای تهران رسیدگی و به دادگاه معرفی می شود.

  دولت ایران کوچک است چرا به آن می گویند دولت بزرگ؟

وی تاکید کرد: عناصر اصلی تا زمانی که دادگاه در مورد آنها رای صادر کند در بازداشت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید