آزمایش موفقیت آمیز داروی گیاهی کرونا در پاکستان

دانشمندان پاکستانی ۸۲ درصد داروی گیاهی موثر را برای بیماری عروق کرونر قلب با موفقیت آزمایش کردند.

به گفته رجانیوس، چندین واکسن و دارو برای پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب ساخته شده است. با این حال، کشورهای مختلف هنوز در حال انجام تحقیقات برای یافتن راه‌های مؤثرتر برای مقابله با این همه‌گیری هستند.

مقامات بهداشتی پاکستان اخیراً اعلام کردند که یک داروی گیاهی چینی برای درمان بیماری عروق کرونر قلب با موفقیت آزمایش شده است. این داروی گیاهی که Jinhua Qinggan Granules (JHQG) نام دارد، توسط یک شرکت داروسازی چینی تولید شده و دارای مجوز برای درمان بیماری عروق کرونر در چین است.

اقبال چاذاری، مدیر این مطالعه گفت: اگرچه این دارو بر روی بیمارانی با علائم مختلف بیماری عروق کرونر آزمایش شده است. اما ما انتظار داریم که داروهای گیاهی چینی بتوانند به طور موثر گونه جدیدی از تاج به نام emicron را درمان کنند.

دانشمندان پاکستانی این دارو را روی 300 بیمار با علائم خفیف تا متوسط ​​آزمایش کرده اند. داده های اولیه نشان می دهد که اثربخشی این دارو بیش از 82 درصد است. مقامات بهداشت پاکستان امیدوارند که استفاده گسترده از این دارو به جلوگیری از همه گیری از تاج کمک کند.

پاکستان در حال حاضر در موج پنجم اپیدمی کرون قرار دارد و دیروز 4340 نفر به این ویروس مبتلا شدند که بالاترین میزان در سه ماهه گذشته است. تعداد فوتی های ناشی از تاج در کشور در هفته گذشته 62 درصد افزایش داشته است.

پاکستان دومین کشور در جهان خواهد بود که مجوز اضطراری استفاده از داروهای گیاهی چینی را در صورت تایید نهایی توسط مقامات بهداشتی اسلام آباد صادر می کند.

  محکومیت دو معترض به بازگشت به کار / بازگشت خنیفر و اخزاری به هفت تپه

دیدگاهتان را بنویسید