آسیب های سنگین ناشی از شورش ها را نادیده بگیرید

گروه سیاسی رجانیوز: محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود نوشت: بی ثباتی سیاسی در قالب ناآرامی و آشفتگی، ریسک اقتصادی را در هر کشوری افزایش می دهد و مقدمه ای برای کاهش ارزش پول ملی کشور در برابر ارزهای خارجی است.

پس از اعتراضات محدود در کانادا و زمانی که وضعیت اضطراری برای سرکوب آنها اعلام شد، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت: بانک های کانادایی حساب معترضانی را که مظنون به تامین مالی اعتراضات هستند مسدود می کنند و بیمه خودروهای فرسوده را تعلیق می کنند. اعتراض با اشغال و بستن خیابان ها متفاوت است. اجبار تغییر سیاست عمومی یک مشکل است. اشغال یک مکان با اعتراض به شیوه ای مخرب و بالقوه خطرناک متفاوت است.

سپس وزیر دارایی کانادا نسبت به عواقب اقتصادی این حادثه هشدار داد: دولت ایالات متحده ما را تحت فشار قرار داده است تا به سرعت اعتراضات را پایان دهیم. زیرا مجموعه ها می توانند تاثیر منفی بر زنجیره تامین کالا داشته باشند. مدیران بانک همچنین هشدار دادند که این مجموعه ها شهرت کانادا را به عنوان مکانی امن برای سرمایه گذاری تضعیف خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس هم همین اعتقاد را داشت: اصلاً قابل قبول نیست که زندگی مردم با تظاهرات «اقلیت خودخواه» نابود شود. روسای پلیس حمایت کامل من از سرکوب را دارند. مردم به اندازه کافی از این هرج و مرج رنج برده اند و کسانی که قانون را زیر پا می گذارند باید نیروی پلیس را احساس کنند. آنها باید از قدرت قانون بترسند.

وزیر کشور آلمان نیز در مورد مشابهی گفت: بستن خیابان ها جان مردم را به خطر می اندازد. این هفته به طرز وحشتناکی در برلین این را دیدیم. پلیس آلمان از برخورد خشن با این معترضان حمایت کامل من را دارد.

  طرح دولت وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

زمانی که ۲۵ نفر در آلمان به سادگی به عنوان «مظنون به طراحی حمله به پارلمان» دستگیر شدند، وزیر کشور آلمان گفت: «آنها متهم به طراحی کودتا هستند. این یک تهدید تروریستی است و دولت آلمان آن را نمی پذیرد.ما با اقدامات خرابکارانه روبرو هستیم.

خسارت اغتشاشگران به اموال عمومی در چند ماه گذشته 1700 میلیارد تومان برآورد شده است. اما خسارت وارده در قالب تحمیل تعطیلی و رکود، تضعیف بنیان اقتصاد کشور، افزایش ریسک اقتصادی و تضعیف ارزش پول ملی در برابر ارزهای خارجی بسیار بیشتر از میزان خسارت وارده به اموال عمومی است.

جرم متهمان اغتشاش تنها شرارت و جنایت، محاصره و ارعاب مردم نیست. بازیگران سیاسی و رسانه ای تاریخ متهم به ایفای نقش در طرح جنگ اقتصادی دشمن هستند.

دشمن با تحریم نتوانست در جنگ اقتصادی موفق شود و به شکست بزرگ خود اعتراف کرد. آنها نگران بودند که ایران بتواند ظرف چند سال به مسیر توسعه شتابان بازگردد. از آنجایی که دولت در این یک سال نسبتاً توانسته بر برخی چالش ها فائق آید.

افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی، کاهش کسری بودجه، تسویه بدهی حدود یکصد هزار میلیارد تومانی دولت قبل، کاهش تورم از 60 به 40 درصد در شهریور – قبل از شروع اغتشاشات؛

دوبرابر خرید تضمینی گندم و کاهش واردات، تامین امنیت غذایی علیرغم بحران گسترده جهانی، نهایی شدن پروژه‌های مهمی چون تامین آب در خوزستان، همدان و کردستان، موفقیت در مهار ویروس کرونا که نقش مهمی در رکود و تعطیلی آن داشت. کسب و کار برنامه های مهم فضایی، ماهواره ای و موشکی، مدیریت تولید و مصرف برق کشور و گذراندن تابستان بدون خاموشی برخلاف دو سال گذشته، بازگرداندن اقتصاد از رکود به رشد 4 درصدی و…

  بهترین دوره آموزشی برای بورسیه تحصیلی چه باید باشد؟

فتنه اخیر اگرچه رنگ و بوی سیاسی داشت، اما در واقع قدرت اقتصادی و فرصت توسعه ایران را هدف قرار داده بود و رسانه ها و متهمان سیاسی پروژه در جنگ با معیشت مردم با اتاق جنگ دشمن همکاری می کردند و آن را تحریک می کردند. با شعار “زندگی”!

دیدگاهتان را بنویسید