آغاز ثبت نام گزینش صادرکننده نمونه ملی در سال 1401

14294 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، با توجه به اینکه در تقویم رسمی کشور نهم مهرماه به عنوان روز صادرات (ملی) نامگذاری شده و بر اساس مصوبه هیات وزیران، سازمان توسعه تجارت ایران متعهد به تشکیل کارگروه ویژه می شود. متشکل از نمایندگان بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران، وزارت جهاد کشاورزی، گمرک ج.ا.ا، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شاخص‌های ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی و معرفی آن در روز ملی صادرات به کندی پیش می‌رود، روند ثبت نام صادرکنندگان آغاز شده است.

سامانه ثبت نام متقاضیان بر روی درگاه رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به نشانی tpo.ir/expo1401 فعال است و صادرکنندگان محترم از کشور می توانند تا ۱۴ تیرماه در این رویداد ملی ثبت نام کنند.

مهمترین شاخص های انتخاب در هر گروه عبارتند از آمار صادرات و رشد آن، تنوع بازارهای هدف صادراتی، برند و کیفیت کالاهای صادراتی، سطح فناوری و ارزش افزوده محصولات صادراتی، حضور در کنسرسیوم های صادراتی، اشتغال مولد و دائمی و مهارت های فنی و… شرکت های صادراتی در بازاریابی و صادرات تخصص دارند.

در سال جاری بیش از هفتاد گروه کالا و خدمات در زیرمجموعه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، محصولات صنعتی، معدن، خدمات فنی و مهندسی، فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات و … به رقابت پرداختند و در نهایت بر اساس شماره 96 از بین متقاضیان و ارائه صادرات سال 1400 به صورت گروهی، حداکثر 50 صادرکننده نمونه ملی انتخاب می شوند.

پایان/

  اطلاعیه مهم سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

دیدگاهتان را بنویسید