آقای وزیر! پرستاران شاخه گل نمی خواهند/ وعده های شیردهی چه شد؟

جامعه پزشکی کشور در دوران ولیعهد مانند سایر مدعیان سلامت سختی‌های زیادی را متحمل شده است تا سلامت مردم و بیماران به خطر نیفتد اما همچنان منتظر تحقق وعده‌های کارکنان هستند.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر، دوران تاج و تخت زحمات و خدمات پرستاران را بیش از پیش در معرض دید مردم و بیماران قرار داده است و در این میان ده ها هزار پرستار بیمار شده و تعدادی نیز جان خود را از دست داده اند. اما واقعیت این است که جامعه پرستاری از وعده هایی که شنیده خسته شده است و انتظار دارد به جای تشکر و قدردانی نمادین مورد حمایت قرار گیرد.

عدم پرداخت به موقع، اخراج پرستاران با قرارداد 89 روزه، شیفت اجباری و …. تنها چند نمونه از تبعیض علیه پرستاران است. در حالی که اکثر خدمات در مراکز درمانی توسط پرستاران ارائه می شود و در صورت عدم مراقبت پرستاری از بیماران، سلامت جامعه به خطر می افتد.

در ایام نوروز و ایام تعطیل که اکثر مردم به مسافرت و استراحت می‌رفتند، جامعه پرستاری در کنار سایر کادر درمانی کشور به ارائه خدمات به بیماران ادامه داد. در این میان شاهد بازدیدهای وزیر از برخی بیمارستان ها بودیم که در این دیدارها در نوروز به پاس زحمات پرستاران شاخه های گل اهدا شد و عکس های آنها ثبت شد. با این حال، جامعه پرستاری همچنان ناراحت است که چرا به وعده های متخصصان سلامت به پرستاران عمل نمی شود.

به گفته وزارت بهداشت، بیش از 2.5 میلیون خدمت در بخش های مختلف پزشکی در بیمارستان ها و همچنین بیش از 1.1 میلیون خدمت در حوزه های مختلف سلامت و بیش از 230 هزار مأموریت اورژانس، گوشه کوچکی است. یکی از خدمات مستمر بهورزان کشور در ایام عید نوروز.

  آخرین آمار تاج در قزوین / 7 پا و 310 بیمار جدید بیماری کرونر قلب

مطمئناً در میان چنین آماری، پرستاران سهم بالایی دارند. زیرا نمی توان موضوع مراقبت پرستاری از بیماران را به نیروهای غیر پرستاری سپرد و بنابراین جامعه پرستاری کشور نقش بسزایی در ارائه خدمات بهداشتی به مردم دارد.

مهمترین مشکلات و الزامات پرستاری

محمد تقی جهانپور معاون سازمان نظام پرستاری نیز با بیان اینکه کادر درمانی برای تامین سلامت و تندرستی خداوند به صورت 24 ساعته در خط مقدم مقابله با کرونا سوگند یاد کرده اند، گفت: یکی از خواسته های پرستاران این است که هزینه کنند. برای خدمات پزشکی تقاضای بعدی کمبود پرستار است، زیرا امروز به اندازه نیاز پرستار نداریم، پرستار تخت بیمارستان باید به اندازه نیاز پر شود.

وی افزود: مشکلات پرداختی ها و معوقات پرستاران باید برطرف شود. ایمنی پرسنل بهداشتی باید تامین شود و پیگیری های زیادی برای جذب کادر پرستاری موجود انجام شده است اما وعده های پرسنل در این زمینه هنوز محقق نشده است. کادر پزشکی اعم از قراردادی، شرکتی، برنامه ریزی شده و … که از دوران تاج و تخت فعال بوده اند باید در اولویت تغییر وضعیت قرار گیرند.

جهانپور ادامه داد: تغییر وضعیت نیروهای غیررسمی نیازمند تایید سازمان اداری و استخدامی و تامین منابع مالی از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب قانون مربوطه در مجلس شورای اسلامی است. ” اخذ مجوزهای لازم برای تغییر وضعیت کارکنان در نظام سلامت انگیزه خدمت رسانی را افزایش می دهد و مراکز بهداشتی درمانی خدمات بهتر و قدرتمندتری به مردم و جامعه ارائه می دهند و آثار مثبت آن را شاهد خواهیم بود البته اگر تا پایان سال اردیبهشت 1401 اجازه تغییر وضعیت ندهید، مصوبه شورای عالی نظام پرستاری را اجرا می کنیم.

پرستاران قزوینی از اردیبهشت ماه تاکنون 1400 شغل ایجاد نکرده اند

وهب نصیری در عین حال رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری قزوین گفت: پرستاران استان قزوین از اردیبهشت ماه تاکنون هزار و 400 شغل نداشته اند.

  قیمت خودرو کاهش یافت + جدول قیمت

وی افزود: با شیوع اپیدمی تاج، کمبود پرستار در مراکز درمانی و بیمارستان ها رو به افزایش است زیرا تعداد پرستاران در استان قزوین از نظر تعداد پرستار در تخت های بیمارستانی کمتر از میانگین کشوری است.

نصیری ادامه داد: کمبود پرستار باعث شده تا پرستاران شیفت کاری طولانی مدت و اضافه کار داشته باشند و این کمبود آسیب های جسمی و روحی جبران ناپذیری به پرستاران وارد کرده است.

رئیس هیئت پرستاری قزوین ادامه داد: پرستاران به دلیل داشتن شیفت و اضافه کاری طولانی، خسته و خسته هستند و جذب نیرو می تواند به پرستاران کمک کند تا آنها مجبور به اضافه کاری و شیفت اجباری نباشند.

کمبود پرستار

علیرضا طریقی هم، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قم گفت: مهمترین موضوع پرستاران در قم بحث تغییر وضعیت کادر پزشکی غیررسمی است. در حال حاضر حدود 200 کارمند در این شرکت در استان کوم داریم که تغییر وضعیت نداده و حقوق آنها بسیار کمتر از شاغلان است.

وی افزود: با تغییر وضعیت پرستاران، شرکت ها، قراردادها و طرح ها می توان انگیزه ای برای آنها ایجاد کرد تا از ادامه مبارزه با این بیماری خسته نشوند و در آینده با بحران های بعدی دچار مشکل نشوند.

رئیس هیئت مدیره سامانه کوم پرستاران افزود: در حال حاضر نسبت پرستار به تخت در استان کوم نسبت به سایر استان ها نزدیک به 9 دهم به یک است. این در حالی است که حدود 10 تا 15 درصد از همکاران به دلیل ایثارگری تغییر وضعیت داده اند. اما بیش از 80 درصد از همکاران غیررسمی، با وجود فداکاری در دوران تاج، هنوز وضعیت را تغییر نداده‌اند. ما تلاش می کنیم تا هر چه زودتر شرایط را تغییر دهیم.

  چمران در بیمارستان بستری است

آسیب به پرستاران کووید ۱۹

محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: حدود 800 پرستار در دو سال گذشته دچار آسیب های طولانی مدت عروق کرونر شده اند و نمی توانند در بخش های بالینی کار کنند. «حدود 150 هزار پرستار در مراکز درمانی دولتی و خصوصی مشغول به کار هستند»، سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز چندین بار از این تاج آسیب دیده اند.

وی با بیان اینکه تاج خسارات زیادی به جامعه پرستاری وارد کرده است، افزود: بسیاری از این افراد شاغل علاوه بر ابتلا به تاج، خانواده هایشان نیز دچار این بیماری شده و آسیب های جسمی و جسمی زیادی متحمل شده اند. آسیب روانی.”

میرزابیگی گفت: طی دو سال پس از شیوع بیماری، 150 پرستار جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند که حدود 70 نفر از آنها به عنوان حامی سلامت تایید شده و پرونده بقیه قربانیان در دست بررسی است.

استثمار پرستاران

در همین حال، محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستاران نیز گفت: پرستاران دارای 12 مدل قراردادی هستند که شامل پرستاران 89 روزه، پرستاران شرکتی، تبصره 3، تبصره 4، قراردادی، قراردادی، رسمی و غیره است که مزایای هر یک از این موارد است. پرستاران با هم فرق دارند، در حالی که کار همه یکسان است.

وی افزود: حدود 35 درصد پرستاران شرکتی هستند و قرارداد آنها موقت است و این به معنای بهره برداری از همکاران شرکتی است. چرا باید پرستاران در پیک کرونا استخدام شوند و بعد از سه ماه خواب پیک اخراج شوند؟

شریفی مقدم با اشاره به طرح ساماندهی اشتغال کارکنان کشور گفت: حدود 45 درصد از پرستاران ما با قرارداد موقت هستند که انتظار داریم شرایط را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید