آلمان، به قحطی … – رسانه تحریریه

13074 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از دویچه وله، غذا در آلمان در حال گران شدن است و کسانی که به رستوران می روند باید بیشتر هزینه کنند. با این حال، صاحب رستوران سدریکس در شهر R îng tingen در نزدیکی دوسلدورف، میانبر را انتخاب می کند و به جای صرف هزینه برای غذا، از مهمانان اطلاعات می گیرد. سه یورو برای هر نفر و البته ورودی رایگان برای کودکان.

در سایت این رستوران آمده است: «میهمانان عزیز به دلیل هزینه بسیار بالای خرید مواد، سوخت و حقوق، متأسفانه مجبور به پرداخت سه یورو هستیم.

ایستگاه رادیویی آلمان غربی WDR به نقل از صاحب رستوران گفته است که قیمت ها هر روز در حال افزایش است و امکان ارائه خدمات به مشتریان با قیمت های قبلی وجود ندارد. قیمت گوشت و سبزیجات بین 30 تا 50 درصد، روغن سرخ کردنی 100 درصد و هزینه سوخت به شدت افزایش یافت.

اینگندورن اضافه کرد که به امید کاهش قیمت‌ها، ترجیح داد روی منو و قیمت غذا تاثیر نگذارد، بلکه فشار مالی را با پذیرش جبران کند. او به WDR توضیح داد که مشتریان با مشکل کنار آمده اند و پذیرفته اند که مشکل جلوگیری از سود نیست، بلکه ضرر کردن است.

آلمان در حال حاضر تورم کم سابقه ای دارد. تورم آلمان در ماه آوریل نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.4 درصد بود. این یک جهش بی سابقه از جنگ در اوکراین است که به ویژه قیمت انرژی را افزایش داده است.

پایان /

  کانکتور نظامی چیست؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

دیدگاهتان را بنویسید