آلمان؛ یک قدم به سوی تنظیم گاز

13074 خبر اولیه

طبق سرمقاله ای که حدود یک هفته پیش منتشر شد، دولت آلمان در مواجهه با کاهش صادرات گاز روسیه به آلمان، فاز «سطح هشدار» را فعال کرد و وزیر اقتصاد آلمان گفت: «اکنون با بحران گاز مواجه هستیم. حتی اگر آن را احساس نکنیم. اکنون گاز یک منبع کمیاب در آلمان است.

فعال سازی «سطح هشدار» در این کشور مرحله دوم یک طرح سه مرحله ای اضطراری است.

مرحله سوم این طرح “سطح اضطراری” نام دارد که به برلین اجازه می دهد تا سهمیه گاز را برای توزیع بهتر بین خانه ها، ادارات، صنایع و همچنین مدارس و بیمارستان ها آغاز کند.

اکنون پس از گذشت یک هفته، آژانس فدرال شبکه های گاز آلمان اعلام کرده است که وضعیت گاز این کشور بسیار بد است و ممکن است در ماه های آینده بدتر شود.

این سازمان گفت که از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد و با نهادهای فعال در صنعت گاز در تماس مستقیم است.

آژانس شبکه فدرال گاز آلمان اعلام کرد که البته شرایط واردات گاز در این کشور پایدار است و 60 درصد ظرفیت مخازن گاز در آلمان هم اکنون پر است.

کریستین آندریا، دبیر انجمن صنایع آب و انرژی آلمان، گفت که به دلیل تحریم های روسیه، آلمان باید به استفاده از زغال سنگ روی آورد.

او گفت: «ما گاز را جایگزین می کنیم تا استقلال بیشتری از سوخت های فسیلی و گاز روسیه به دست آوریم.

آلمان اخیرا اعلام کرده است که تصمیم تلخی برای از سرگیری استفاده از نیروگاه های زغال سنگ گرفته تا بحران انرژی احتمالی در زمستان را حل کند.

  نژادپرستی غربی در پوشش دموکراسی

لازم به ذکر است که آلمان و برخی دیگر از کشورها نیز در حال بازگشت به سیاست استفاده از زغال سنگ به عنوان انرژی جایگزین هستند که در تضاد با اهداف اقلیمی اتحادیه اروپا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و محدود کردن گرمایش جهانی است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید