آلمانی ها نگران رکود ناشی از تعطیلی گاز روسیه هستند

به گزارش رجانیوس، نهادها و سازمان های اقتصادی آلمان می گویند اگر روسیه گاز را متوقف کند، با مشکلات اضافی و رکود اقتصادی مواجه خواهند شد.

اتحادیه صنعتی آلمان (BDI) روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که چشم انداز اقتصادی سال 2022 نسبت به گذشته تغییر کرده است و اگر روسیه واردات گاز خود را متوقف کند، با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد. این اتحادیه اعلام کرد: در صورت توقف عرضه گاز روسیه، همه پیش‌بینی‌های اقتصادی قبلی باطل است و باید منتظر رکود اقتصادی در کشور باشیم.

به گفته اتحادیه آلمان، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی آلمان در شرایط کنونی تنها 1.5 درصد رشد کند، در حالی که قبل از جنگ بین روسیه و اوکراین این رقم 3.5 درصد بود.

IWH، یکی از نهادهای مشاوره ای دولت آلمان، همچنین گفت که پیش بینی های تولید ناخالص داخلی بسیار کمتر از قبل خواهد بود. این موسسه رشد اقتصادی را 3.1 درصد در ماه مارس پیش بینی کرده و اکنون این رقم را به همان 1.5 درصد کاهش داده است.

این موسسه پیش بینی می کند که تابستان امسال با کاهش تولید و افزایش تورم، فصل سختی برای اقتصاد آلمان خواهد بود.

بسیاری از مؤسسات و مؤسسات مالی در آلمان نیز می گویند که اگر گاز روسیه متوقف شود و تورم افزایش یابد، وضعیت اقتصادی در آلمان بسیار دشوار خواهد شد. بیشتر موسسات اقتصادی پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را کاهش داده اند.

  بیانیه سه متحد اروپایی آمریکا در مورد غنی سازی ایران

دیدگاهتان را بنویسید