آماده به تجاوز – نقد رسانه های تحریریه

بر اساس سرمقاله مرکز مطالعات بین المللی “کندی”، ایالات متحده در حال حاضر 700 تا 800 پایگاه زمینی، دریایی، هوایی و جاسوسی در خارج از ایالات متحده دارد. به طور مشخص 737 پایگاه در 130 کشور خارجی مستقر هستند که برخی از آنها کمپ های موقت هستند. تعداد مراکز و پادگان های ارتش آمریکا در این کشور به 6000 مرکز می رسد.

در حال حاضر یک میلیون و 140 هزار سرباز آمریکایی در این پایگاه ها مستقر هستند. از این تعداد 400 هزار سرباز ارتش، 310 هزار نیروی دریایی، 130 هزار تفنگدار دریایی و 300 هزار نیروی هوایی در این پایگاه ها فعال هستند.

حضور نظامی آمریکا در سراسر جهان

در حال حاضر 120 هزار نیروی آمریکایی در کشورهای اروپایی، 200 هزار سرباز در خاورمیانه، 90 هزار سرباز در خاور دور و بقیه در سایر کشورهای جهان به ویژه آفریقا مستقر هستند. در حال حاضر 325000 سرباز آمریکایی در خارج از ایالات متحده زندگی می کنند.

مهمترین پایگاه های نظامی آمریکا در خاورمیانه عبارتند از:

1. پایگاه هوایی اینجرلیک

پایگاه هوایی اینجرلیک یک فرودگاه نظامی متعلق به نیروی هوایی ترکیه است. این پایگاه در جنوب ترکیه در شهر آدانا قرار دارد و حدود پنج هزار سرباز آمریکایی و وابستگان آنها در پایگاه هوایی اینجرلیک مستقر هستند.

گفته می شود بیش از 50 بمب هسته ای باقی مانده از دوران جنگ سرد در این پایگاه نگهداری می شود.

برای تجاوز آماده باش

تعداد بمب های اتمی آمریکا در پایگاه اینجرلیک به طور رسمی اعلام نشده است، اما در اسناد افشا شده توسط ویکی لیکس در سال 2010، تعداد این بمب ها بین 60 تا 70 عدد است.

  اعتراف روزنامه اصلاح طلب به عقب ماندگی دولت روحانی

این پایگاه به دلیل اهمیتی که برای آمریکا دارد، بارها توسط مقامات ترکیه به عنوان اهرم فشار در روابط ترکیه و آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است و حتی گاهی اوقات ارتش سایر کشورهای ناتو مانند آلمان که در این پایگاه مستقر بودند، بوده است. به عنوان اهرم فشار توسط دولت آنکارا استفاده شد

2. پایگاه العدید در قطر

این مرکز مقر سنتکام و مرکز اصلی نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه است. این بزرگترین پایگاه هوایی ایالات متحده در غرب آسیا است. قطر 400 میلیون دلار و آمریکا 600 میلیون دلار برای ساخت این پایگاه اختصاص دادند.

دوحه میزبان بزرگترین پایگاه هوایی آمریکا در خارج از این کشور است و برخی پایگاه العدید را بزرگترین انبار تسلیحات استراتژیک آمریکا در منطقه می دانند.

برای تجاوز آماده باش

زیرا بیش از 13 هزار سرباز آمریکایی در این پایگاه حضور فیزیکی داشتند که کمی بیشتر از کل نیروهای نظامی دولت قطر که نزدیک به 11 هزار و 800 نفر است، می باشد. از سوی دیگر فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا و مرکز عملیات مشترک هوایی و فضایی و شاخه 379 نیروی هوایی و گروه شناسایی 319 و هواپیماهای جنگنده و شناسایی آمریکایی و بمب افکن ها از جمله B52 و همچنین تانک و مهمات کافی. و تجهیزات نظامی مدرن در این پایگاه وجود دارد.

3. پایگاه عین الاسد

پایگاه نظامی عراق “عین الاسد” این فرودگاه در واقع یک فرودگاه نظامی است و به دلیل اینکه مسیر اصلی دسترسی نیروهای نظامی آمریکا از خارج به داخل و ارتباط با 13 پایگاه نظامی آمریکا در عراق است، بسیار مهم است.

  شهروندان افغانستان به توزیع مواد غذایی متوسل شدند

این پایگاه دارای مسیر آسفالته به طول 4000 متر است که در ارتفاع 188 متری از سطح دریا واقع شده است. این پایگاه در منطقه هیت واقع در استان انبار عمدتا سنی نشین، در حدود 100 مایلی (160 کیلومتری) غرب بغداد و 5 مایلی (8 کیلومتری) غرب روستای خان بغدادی واقع شده است.

پایگاه عین الاسد در ابتدا قادسیه نام داشت که در اواخر دهه 1990 ساخته شد و از سال 2003 توسط آمریکایی ها اشغال شده است. این پایگاه بزرگترین پایگاه آمریکا در عراق و مهمترین پایگاه نظامی ایالات متحده برای حمل و نقل و تدارکات است. سوخت

احساسات و آشوب: نیروی هوایی گزارش های شاهدان عینی حمله موشکی اسد را منتشر کرد |  Military.com

پس از حمله موشکی ایران به این پایگاه، آمریکا سامانه دفاعی پاتریوت را در آنجا مستقر کرد.

4. پایگاه الفجیره در بحرین

ایالات متحده یک پایگاه دریایی مهم به نام دارد “الفجیره” در بحرین که در سال 1935 توسط انگلستان ساخته شد و پس از تخلیه در اختیار آمریکایی ها قرار گرفت.

از سال 1985 به بعد تحرکات آمریکا به تدریج در این پایگاه افزایش یافت. علاوه بر این، آمریکا امکانات مختلفی در بندر سلمان، فرودگاه محرق و پایگاه هوایی شیخ عیسی دارد.

در مجموع، پایگاه های نظامی آمریکا در بحرین بین 860 تا 1200 سرباز آمریکایی را در خود جای داده است.

بازدید ولیعهد بحرین از NAVCENT > فرماندهی مرکزی ایالات متحده > مشاهده مقاله خبری” ارتفاع=”259″ src=”https://media.defense.gov/2020/Mar/04/2002258860/-1/-1/0/200303-N-KZ419-1269.JPG” عرض=”389″/></p>
<p dir=5. پایگاه هوایی احمد الجابر – کویت

پایگاه هوایی احمد الجابر در کویت و در 134 کیلومتری مرزهای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. این پایگاه عظیم با چهار مجموعه آشیانه بتنی قوی و تعداد زیادی سوله و باند به طول حداکثر 3000 متر می تواند انواع هواپیماهای نظامی را در خود جای دهد.

  صنعت خودروی ایران توسط گلخانه کمونیستی اداره می شود، دولت باید فورا آن را ترک کند

منبع: سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید