آمارهای شگفت‌انگیز در مورد ذخایر آمریکا، نفت را ارزان‌تر کرد

گروه اقتصادی رجانیوز:به گزارش رویترز، پس از آنکه آمارهای صنعتی برخلاف پیش بینی تحلیلگران از افزایش غافلگیرکننده ذخایر نفت آمریکا خبر دادند، قیمت نفت در جریان معاملات امروز کاهش یافت.

نفت خام برنت با 18 سنت کاهش به 80 دلار و 50 سنت در هر بشکه و نفت خام آمریکا با 5 سنت کاهش به 75 دلار و 34 سنت در هر بشکه رسید.

تینا تنگ، تحلیلگر بازار CMC، گفت که بازیگران بازار نیز با وجود خطرات پیش از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو شروع به سود کرده اند.

وی افزود: “اما من همچنان انتظار دارم که قیمت نفت به روند بهبود اخیر ادامه دهد.” فروش ناگهانی ناشی از ترس از رکود بود، اما پس از انتشار دو آمار متوالی که از کاهش در ایالات متحده خبر داد. تورم، این روند متوقف شد.

انتظار می رود سیاست گذاران بانک آمریکا در معاملات چهارشنبه نرخ بهره را 0.50 درصد افزایش دهند. این رقم نسبت به 0.75 درصد قبلی کاهش یافته است.

شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده پس از افت 0.4 درصدی در ماه اکتبر، در ماه نوامبر 0.1 درصد افزایش یافت.

بادن مور، رئیس تحقیقات بانک ملی استرالیا گفت: “هر گونه اظهار نظر فدرال رزرو که وضعیت نرخ بهره در ایالات متحده را بیشتر روشن کند، قیمت نفت را بیشتر تقویت خواهد کرد.”

موسسه نفت آمریکا دیروز اعلام کرد که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 9 دسامبر 7.8 میلیون بشکه افزایش یافته است. این در حالی است که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که این ذخایر 3.6 میلیون بشکه کاهش یابد.

  شناسایی و مسدودسازی تراکنش‌های غیرعادی بانکی توسط بانک مرکزی

بر اساس آمار وزارت حمل و نقل، شرکت های تحلیل سفر و مشاوران انرژی، ترافیک جاده ای و هوایی چین به طور قابل توجهی بهبود یافته است و چشم انداز تقاضای سوخت را افزایش داده است.

اوپک در آخرین گزارش ماهانه خود پیش‌بینی کرد که تقاضای جهانی نفت در سال 2023 به دلیل بهبود شرایط اقتصادی چین به دلیل کاهش محدودیت‌های کرونا رشد خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید