آمار پهپادهای ایرانی بر اساس منابع امنیتی اسرائیل

ایران هزاران پهپاد و ۹ نوع پهپاد با ۴۸ مدل دارد. علاوه بر حماس و جنبش جهاد اسلامی در غزه، حزب الله لبنان از پهپادهای مختلف ایرانی استفاده می کند.

به گزارش رجانیوس، منابع امنیتی اسرائیل می گویند ایران 40 هزار پهپاد با برد بیش از 2000 کیلومتر دارد و می تواند مراکز مختلف اسرائیل را هدف قرار دهد.

به گفته رسانه های اسرائیلی و منابع امنیتی از جمله جروزالم پست، حزب الله لبنان در حال حاضر حدود 2000 پهپاد در اختیار دارد. بسیاری از این پهپادها در ایران پالایش و تولید شده اند. اما سایر هواپیماها مستقل از حزب الله ساخته شده اند. حزب الله از دهه 1990 از پهپادهای ایرانی استفاده می کرد و در جنگ جولای 2006 از پهپادها استفاده می کرد.

بر اساس این گزارش، حزب الله 200 پهپاد در سال 2013 توسط ایران ساخته است که با کمک ایران اکنون تعداد آنها به شدت افزایش یافته است. این پهپادها باید برای حمله به اهداف استراتژیک اسرائیل و همچنین شناسایی نیروها و پایگاه های اسرائیلی مورد استفاده قرار گیرند.

حزب الله نمونه های پیچیده ای از پهپادها و همچنین ده ها هواپیمای ساخت چین دارد که برای شلیک، حمل و پرتاب بمب استفاده می شود.

ایران از سال 1984 ارتشی از پهپادها را مستقر کرده است که در این راستا نیروی دریایی ایران نه تنها بردی بالغ بر 2000 کیلومتر دارد، بلکه توانایی بهینه سازی و استفاده از آنها را در سطح بسیار بالایی نیز دارد.

ایران هزاران پهپاد و ۹ نوع پهپاد با ۴۸ مدل دارد. علاوه بر حماس و جنبش جهاد اسلامی در غزه، حزب الله لبنان از پهپادهای مختلف ایرانی استفاده می کند.

  استفاده از ادبیات تهدید در روابط عمومی بنیاد شهید از دولت مردمی تا دولت طلبکار!

جروزالم پست نوشت: ایران نه تنها از هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله استفاده می کند، بلکه برای انتقال سلاح به متحدانش نیز استفاده می کند. ایران پهپادهایی ساخته است که قادر به حمل کلاهک های بین 5 تا 15 کیلوگرم و با برد اولیه 400 کیلومتر هستند.

در همین رابطه، عاموس یل حریل، کارشناس نظامی روزنامه اسرائیلی هاآرتص گفت: اسرائیل گلوله های بدون گلوله را به سمت ایران نشانه رفته است و اظهارات اسرائیل مبنی بر اینکه قصد سرنگونی رژیم ایران را دارد صحت ندارد و حزب الله در آستانه تبدیل شدن است. خودش برای زن و پهپادی که از ایران می گیرد کافی است.

یک کارشناس نظامی نزدیک به اسرائیل گفت: «تهدید اسرائیل برای حمله به ایران دیگر توجه جهان را به خود جلب نمی کند، به ویژه پس از اختلافات داخلی شدید در مراکز تصمیم گیری اسرائیل نشان داد که تل آویو در سال های اخیر گزینه نظامی را انتخاب کرده است.» ایران. رژیم تسلیم شده است

تال لیو رام، تحلیلگر نظامی روزنامه اسرائیلی معاریو، گفت: برآوردهای اسرائیل نشان می دهد که حزب الله لبنان اکنون تعداد زیادی موشک نقطه به نقطه در اختیار دارد و در حال توسعه و بهینه سازی آنها از نظر کمی و کیفی است. توسط منابع امنیتی تل. آویو.

وی گفت: «مشکل سیستم های موشکی دولت اسرائیل آنها را وادار خواهد کرد تا تصمیمات مهم و تعیین کننده ای را در مورد نحوه برخورد با آنها در سال های آینده اتخاذ کنند، به خصوص که حزب الله حملات اسرائیل به زرادخانه های موشکی خود در سوریه را دنبال می کند. آنها را بهینه می کند و از سوریه تا لبنان پیش می رود.

  تیم فولاد خوزستان متهم مالی شد

منبع: کیهان

دیدگاهتان را بنویسید