آمریکایی ها با تابوت عراق را ترک خواهند کرد

یکی از اعضای ارشد سازمان بدر عراق در بیانیه ای گفت که نیروهای آمریکایی با تابوت از عراق خارج خواهند شد.

به گزارش رجانیوس به نقل از بغداد الیوم، محمد الجبیراوی از اعضای برجسته سازمان بدر عراق از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور صحبت کرد.

بر اساس این گزارش، یکی از اعضای ارشد سازمان بدر عراق گفت: نیروهای آمریکایی با تابوت عراق را ترک خواهند کرد. خروج کامل نیروهای آمریکایی از عراق یکی از مهمترین اهداف رهبران پیروزی است.

محمد الجبیراوی افزود: بهایی که آمریکا برای عراق می پردازد بسیار زیاد است و خروج از این کشور با تمام قوا بخش کوچکی از انتقام شهدا و رهبرانی است که برای وطن و عراق فداکاری کردند. “

مقامات آمریکایی برای دور زدن قطعنامه صریح پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نیروهای خارجی از این کشور، موضوع تغییر ماهیت ماموریت نیروهای خود در عراق را مطرح کرده اند.

به گفته فرماندهان آمریکایی، ماموریت نیروهای آمریکایی از «مبارزه» به «مشاوره» تغییر کرده است. از این طریق فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی آمریکا قصد دارند بقای نظامی خود را در خاک عراق مشروعیت بخشند.

کارشناسان امنیتی عراق گفتند: «تغییر مأموریت ایالات متحده از جنگی به شوروی، غیرقانونی بودن حضور آنها در خاک عراق را تغییر نخواهد داد. از سوی دیگر، کارشناسان امنیتی عراق معتقد نیستند که انجام اقدامات تروریستی در این کشور همزمان با نزدیک شدن به عقب نشینی ارتش آمریکا، ارتباطی با تلاش واشنگتن برای بقای بهتر در خاک عراق ندارد.

کاظم الحاج، کارشناس امنیتی عراق می گوید: «ایالات متحده در هفته های اخیر منبع اصلی ناامنی در عراق بوده است. هدف مقامات کاخ سفید بدتر کردن وضعیت امنیتی در عراق و استفاده از این فضا برای حفظ حضور نظامی در این کشور است.»

  دو فروشگاه اینترنتی برتر دوچرخه در ایران را مرور کنید

دیدگاهتان را بنویسید