آمریکا هرگز اینقدر تحقیر نشده است/ چین، روسیه و ایران همچنان به ما بی احترامی می کنند

گروه بین الملل – رجانیوز: رئیس جمهور سابق و جمهوری خواه آمریکا در گفت و گو با فاکس نیوز ضمن صحبت درباره مسائل مختلف داخلی و خارجی، مواضع دولت بایدن را محکوم کرد.

ماریا بارتیرومو مجری معروف فاکس نیوز از اقامتگاه رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا بازدید کرد تا نظر وی را در مورد ویروس تاج، المپیک زمستانی پکن و سایر موضوعات جویا شود.

رئیس جمهور سابق در مصاحبه با فاکس نیوز، یکی از حامیان سرسخت قرص ترامپ، ادعاهای قبلی درباره منشاء ویروس تاج و تخت و اتهامات علیه چین را تکرار کرد.

ترامپ گفت: «من فکر می کنم ریشه تاج بسیار روشن است. “(منشا) آنها از آزمایشگاه ووهان (شهر) است و من فکر می کنم اگر کسی متفاوت فکر کند، خودش را گم می کند.”

رئیس جمهور پیشین موضع خود را در مورد نیاز چین به پرداخت غرامت به ایالات متحده و سایر کشورها بابت شیوع ویروس کرون تکرار کرد.

او گفت: «چین باید (غرامت) بپردازد و چین پول کافی برای پرداخت غرامت ندارد. من فقط در مورد ایالات متحده صحبت نمی کنم، من در مورد کل جهان صحبت می کنم. 60 تریلیون دلار در سراسر جهان از دست رفته است. چین 60 تریلیون دلار ندارد، اما باید کاری برای آن انجام دهد.

دونالد ترامپ گفت: آنچه چین با جهان انجام داده وحشتناک است. برای کل دنیا وحشتناک بود. بایدن باید کار بزرگی با (تاج) انجام می داد، اما عملکرد او وحشتناک بود. ببینید امروز چند (شریان کرونر) داشتیم. – ما رکورد داشتیم.

به گفته وی، یکی از دلایلی که برخی از آمریکایی ها به واکسن کرون روی نمی آورند این است که «به بایدن اعتماد ندارند».

  همکاری اروپا و آمریکا در توقیف محموله های نفتی/ چرا یونان رفتار «دزدی دریایی» دارد؟

ترامپ از ماریا بارتیرومو، مجری شبکه فاکس نیوز، پرسید: «اگر شما (رئیس‌جمهور) طرفدار شما بودید، بازی‌های المپیک 2022 چین (میزبان در زمستان) را تحریم می‌کردید؟

ترامپ گفت: «نه، من این کار را نکردم زیرا دیدم جیمی کارتر (رئیس جمهور سابق ایالات متحده) این کار را انجام داد و وحشتناک بود و به ورزشکاران زیادی آسیب زد. اقدامات بسیار سخت گیرانه تری (نسبت به تحریم دیپلماتیک المپیک چین) وجود دارد و این (تحریم المپیک) حرکت قدرتمندی نیست و ما را مانند بازنده مطلق جلوه می دهد.

او ادامه داد: «ماریا! کشور ما دیگر (از سوی دیگر کشورها) مورد احترام نیست. من این کار را نکردم (بایکوت بازی های المپیک). دوست دارم ورزشکاران بزرگ ما بروند و تک تک مدال ها را کسب کنند. من از آنها می خواهم که تمام مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کنند و کار بزرگی انجام دهند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در این گفت و گو درباره سیاست داخلی این کشور و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نیز اظهار نظر کرد.

وی با انتقاد شدید از مواضع داخلی و خارجی جو بایدن، از اقدامات رهبر جمهوریخواه اقلیت در سنا میچ مک کانل انتقاد کرد.

دونالد ترامپ به فاکس نیوز جمهوری خواه گفت: «میچ مک کانل یک فاجعه کامل بود. جمهوریخواهان باید یک رهبر جدید (در سنای آمریکا) انتخاب کنند.»

ماریا بارتیرومو از ترامپ پرسید: «هیلاری کلینتون اخیراً گفت که اگر شما (ترامپ) دوباره در انتخابات پیروز شوید، به معنای پایان دموکراسی (در ایالات متحده) است. آیا یک انتخاب مجدد (بین ترامپ و بایدن در انتخابات 2024) انجام خواهد شد؟

  استراتژی یک اقتصاددان برجسته برای جبران خسارت سهامداران

ترامپ گفت: “من هیچ ایده ای ندارم، اما امیدوارم این اتفاق بیفتد و من آن را دوست دارم.” این زن (هیلاری کلینتون) کلاهبردار بود. او در انتخابات تقلب کرد. آنها (دموکرات ها) از کمپین من جاسوسی می کردند.

مجری فاکس نیوز به اشتباه اخیر جو بایدن اشاره کرد و خطاب به ترامپ گفت: امروز او (بایدن) دوباره با کامالا هریس رئیس جمهور تماس گرفت. “فکر می کنی کسی آن را اجرا می کند؟”

ترامپ گفت: «من هرگز مایک پنس (معاون رئیس جمهور و دوم در دولت ترامپ) را رئیس جمهور صدا نکردم. من واقعاً نمی توانم تصور کنم چه اتفاقی در حال رخ دادن است، برای من واقعاً سخت است که آنچه در حال رخ دادن است را باور کنم … واقعاً احساس می کنم که او کشور را اداره نمی کند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه این مصاحبه به مواضع سیاست خارجی دولت دموکراتیک جو بایدن حمله کرد و درباره ایران صحبت کرد.

وی گفت: «کشور ما هرگز آنقدر تحقیر نشده است، کشور ما هرگز آنقدر مورد غفلت قرار نگرفته است که ایران (برای آمریکا) اکنون مورد بی احترامی چین، روسیه، کره شمالی و دیگران باشد. هیچ دوره ای مثل الان نبوده. ترک افغانستان، که بیش از هر کس دیگری می خواستم و آن را زیبا و قدرتمندانه انجام دادم، اما راهی که او (بایدن) آمد و تسلیم شد، … فکر می کنم این شرم آورترین کاری بود که تا به حال انجام داده ام. این برای کشور ما اتفاق افتاده است.

ترامپ در مصاحبه ای گفت: من رابطه خوبی با رئیس جمهور شی جین پینگ داشتم، من واقعاً معتقدم که او مرا دوست داشت و من او را دوست داشتم.

  به برد موشک های سپاه اعتقاد دارید یا آشفتگی بازار مرغ؟

“او (شی جین پینگ) یک قاتل است، اما من رابطه خوبی با او داشتم، اما زمانی که کووید (ویروس کرون) وارد شد، تاریخ تغییر کرد زیرا آنها نه تنها این کشور (آمریکا)، بلکه کل جهان را نابود کردند.”

پس از مصاحبه، مجری فاکس نیوز از رئیس جمهور سابق آمریکا پرسید: «چرا جو بایدن هنوز موضوع منشا کووید (ویروس تاج) را قبل از شی جین پینگ مطرح نکرده است؟ – به نظر شما دلیل این کار چیست؟

دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال که رابطه هانتر هانتر پسر جو بایدن با چین و فعالیت های اقتصادی او با شرکت های چینی را مطرح کرد. موضوعی که او و دیگر چهره های برجسته جمهوری خواه بارها در مبارزات انتخاباتی 2020 مطرح کرده اند، اما جو بایدن و دموکرات ها آن را رد کرده اند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در پاسخ به این سوال که چرا “جو بایدن هنوز موضوع منشا ویروس کرونا (کرونا) را قبل از شی جین پینگ مطرح نکرده است، گفت: “چون او (جو بایدن) از او (شی جین پینگ) می ترسد” و “فکر می کنم” او می ترسد که آنها (چینی ها) میلیاردها دلار به پسرش بدهند.”

وی در این گفت و گو از عملکرد خود و دولتش در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود در آمریکا تمجید و تمجید کرد.

وی در بخشی از سخنان خود به حمله تروریستی 22 آذر 1388 در فرودگاه بغداد و شهادت سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و از عملیات تروریستی تمجید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید