آنها برای فرار از سرما در اوکراین زباله می سوزانند

15467 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، یوری ویترنکو، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اوکراین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ممکن است اوکراین در سال آینده به جای گاز طبیعی از زباله و زیست توده برای گرمایش استفاده کند.

به گفته این مقام، این شرکت ممکن است سه نیروگاه حرارتی و نیروگاهی ترکیبی در ژیتومیر بسازد که انرژی آنها از زباله های جامد شهری و خرده چوب تامین می شود.

به گزارش خبرگزاری Ukrinform، ویترنکو گفت: تجربه ژیتومیر نشان می دهد که در بیشتر موارد می توان گاز طبیعی را به زیست توده، زباله در تولید گرمایش تا فصل گرمایش بعدی تبدیل کرد.

ویترنکو توضیح داد که یک کارخانه برای تولید ترکیبی گرما و برق که با این نوع سوخت کار می کند، در حال حاضر در ژیتومیر ساخته می شود.

به گفته این مقام مسئول، اکنون راه اندازی این گونه پروژه های نفت و گاز سود بیشتری نسبت به خرید گاز دارد.

به گزارش راشاتودی، وی ادامه داد: برای این پروژه از شرکای بین المللی کمک مالی می کنیم. چنین پروژه هایی از نظر فنی و اقتصادی امکان پذیر هستند و به پایداری کل بخش انرژی در آینده کمک می کنند.

تحلیلگران می گویند که برنامه های ترسیم شده توسط ویترنکو بعید است که موفق شوند.

ماکسیم بلیوسکی، سخنگوی سابق نفت و گاز اخیراً هشدار داد که تبدیل سیستم برق اوکراین به زیست توده در مقیاس بزرگ غیرواقعی است، زیرا برای تولید سالانه تنها یک میلیون متر مکعب انرژی زیست توده نیاز به سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری دارد.

در سال 2021، اوکراین در طول فصل گرمایش حدود 19.4 میلیارد متر مکعب گاز سوزاند.

  جزئیات بودجه 1401/ حداقل دستمزد سال آینده 4.5 میلیون تن خواهد بود

ماه گذشته، ویترنکو هشدار داد که اوکراین ممکن است زمستان آینده با کمبود گاز مواجه شود که می تواند منجر به خاموشی در بخش های بزرگی از کشور شود.

وی به شهروندان اوکراینی توصیه کرد که پتو و لباس گرم تهیه کنند و خاطرنشان کرد: امسال فصل گرما دیرتر شروع و زودتر به پایان می رسد و در فصل زمستان دمای آپارتمان ها بین 17 تا 18 درجه سانتی گراد چهار درجه کمتر از دمای استاندارد است.

منبع: برنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید