آنها عرضه گاز روسیه به اروپا را متوقف کردند

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، گزارش ها حاکی از آن است که روسیه انتقال گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم را به منظور تعمیر و نگهداری متوقف کرده است.

بر اساس اطلاعات اپراتور خط لوله “نورد استریم” ارسال گاز از روسیه به اروپا از روز دوشنبه ساعت 4:00 به وقت محلی متوقف شده است.

گفته می شود که هر دو خط لوله (نوردیک استریم 1 و 2) برای تعمیر و نگهداری، از جمله آزمایش قطعات مکانیکی و سیستم های اتوماسیون، تعطیل می شوند. انتظار می رود تعمیرات این خطوط لوله از 11 تا 12 جولای (20 تا 21 ژوئیه) انجام شود.

پیش از این شرکت روسی گازپروم به دلیل تاخیر در تعمیر و نگهداری و تعمیر توربین ها توسط شرکت های آلمانی و کانادایی مجبور به کاهش چشمگیر عرضه گاز به نورد استریم 1 شده بود. این امر اروپایی ها را مجبور کرده است که از میزان ذخایر گازی که برای فصل سرما در نظر گرفته شده است استفاده کنند و حتی برخی کشورهای اروپایی به فکر بازگشت به تولید زغال سنگ هستند.

مسکو بارها هشدار داده است که تاخیرهای بیشتر می تواند به قطع کامل جریان گاز از طریق خط لوله منجر شود.

در ماه های اخیر، اروپا به دلیل بحران سوخت ناشی از تحریم ها علیه روسیه، با افزایش چشمگیر قیمت گاز مواجه شده است. به گفته مقامات آلمانی، ظرفیت ذخیره سازی گاز این کشور در حال حاضر 61 درصد است که کمتر از حد معمول برای این فصل است و اگر صادرات گاز روسیه متوقف شود، این کشور تنها برای دو ماه گاز کافی خواهد داشت.

  طهتروانچی: حق رای ایران بازخواهد گشت

دیدگاهتان را بنویسید