آنها یک انبار ماکارونی راه اندازی کردند

معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات شورای امنیت کشور گفت: از ابتدای امسال 1960 فقره تخلف نانوایی های کشور به ارزش 23 هزار و 37 میلیارد ریال تشکیل شده است.

به گفته رجانیوس؛ محمدعلی اسفنانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع پرونده های مطرح شده در خصوص تخلف از فروش مجدد نانوایی ها در تعزیرات حکومتی، یک هزار و 365 پرونده مختومه شده است. همچنین 1276 پرونده مجرم شناخته و 21 پرونده نیز محکوم شد.» این پرونده تبرئه شد و 17 فقره پرونده نیز فاقد صلاحیت رسیدگی به تعزیرات حکومتی تشخیص داده شد و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به تصمیم دولت برای تغییر قیمت آرد و نان، طبیعی است که شاهد تفاوت قیمت در قیمت نان و سایر محصولات باشیم. قلب سازمان تعزیرات حکومتی قیمت اعلامی از سوی سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده است که البته با نان سنتی اعلام شده است که تغییر قیمت نمی دهیم و ملاک قیمت های قبلی است.

مبنای تعزیرات حکومتی قیمت اعلامی سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده است.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: تخلفاتی که در این زمینه وجود دارد گران فروشی، کم فروشی، فروش اجباری کالا به همراه کالای سفارش دهنده و عدم تحویل و توزیع است که در هر مورد جدی گرفته می شود.

وی در خصوص تخلفات شرکت های ماکارونی افزود: اخیراً برای یکی از واحدهای تولید ماکارونی که پیش از این نیز تخلفاتی با گرانی داشتند، حکم 380 میلیارد تنی بدوی صادر شد. همچنین در روز پنج شنبه 15 اردیبهشت ماه، دو شرکت ماکارونی مقادیر قابل توجهی از محصولات خود را واریز کرده اند که در ساعاتی از روز جمعه تمامی این محصولات بارگیری و روانه بازار شد.

  چرا خبر مرگ و میرهای واکسینه تاج حذف شد؟

اسفنانی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای برای نگهداری 670 تن ماکارونی در ندامتگاه تشکیل شده است، گفت: با وجود توزیع کالا، موضوع در دست بررسی است.

1960 پرونده های حقوقی برای پرونده های تخلف در نانوایی / پاستا منتشر شد

معاون سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اصلاح اساسنامه افزود: در این آیین نامه که به تصویب شورای دولت رسیده است، تخلفات تا سقف 10 میلیون تن قابل تجدیدنظر نیست و حکم در مرحله اول صادر می شود. تشریفات و احضار مجرم و بلافاصله پس از احراز تخلف حکم صادر می شود.

وی در خصوص لزوم اصلاح قوانین و جلوگیری از مجازات نیز گفت: در این زمینه لایحه ای تدوین شده که توسط سران قوا و مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است؛ تعزیرات حکومتی و قانون تجارت. نظام صنفی تا بتوانیم جلوی تخلفات به ویژه در توزیع کالا را بگیریم و بازدارندگی لازم را داشته باشیم.

قائم مقام ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هموطنان می توانند تخلفات خود را به صورت شاکی خصوصی و یا سیگنال عمومی از طریق سامانه 135 شورای عالی امنیت ملی و 124 وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش کنند.

اسفنانی خاطرنشان کرد: در هنگام اعلام گزارش های مردمی نیازی به ثبت مشخصات فردی که تخلف کرده است نیست و افرادی که شکایت را به عنوان شاکی خصوصی ثبت می کنند می توانند تصویر مجوز متخلف را در سامانه رسیدگی به شکایات خود در اتحادیه بارگذاری کنند. برای ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید