آژی: تهدیدهای تجاری را به راحتی نادیده نگیرید

گروه سیاسی رجانیوز: رئیس کل دادگستری نسبت به دستور عدم پوشش چادر در دادگاه و دادسرا هشدار داد و گفت: کسانی که مشاغل و رانندگان کامیون را تهدید می کنند و یا محیط زیست را برای مردم خطرناک می کنند از جمله افرادی هستند که نباید به راحتی درگیر پرونده های خود شوند و دعواهایی که ایجاد کردند

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام محسنی آژه ای در ادامه بازدیدهای محل از مراجع و مراکز قضایی صبح امروز با حضور در دادسرای و دادگاه انقلاب اسلامی تهران از نزدیک در جریان روند رسیدگی قرار گرفت. پرونده های این واحد قضایی .گرفت

در این بازدید رئیس قوه قضائیه به طور ویژه به بررسی و بررسی وضعیت دستگیرشدگان در جریان اغتشاشات پرداخته و توصیه ها و دستوراتی را در خصوص تسریع در تکمیل و رسیدگی به پرونده های قضایی آنان به ویژه مواردی که به نوعی با گروه های تروریستی مرتبط است. او گفت که خدمات خارجی و فعالیت های مخرب با هم مرتبط هستند.

قاضی در بازدید از شعبه های دادگاه انقلاب تهران به بررسی پرونده برخی از متهمان آشوب حاضر در جلسه دادگاه پرداخت.

وی در این بازدید با اشاره به اهمیت و ضرورت انتقال متهم از زندان به دادگاه در موعد مقرر و بدون تاخیر و تاثیر این امر در تنظیم و هماهنگی روند رسیدگی قضایی از یکی از قضات دادگاه انقلاب خواستار شد. وی درباره وضعیت انتقال متهم از زندان در جلسه دادگاه با طرح این سوال که آیا مسئولان زندان متهم را به موقع و در موعد مقرر به دادگاه منتقل و به دادگاه می آورند یا خیر؟ قاضي مذكور در پاسخ به رئيس كل دادگستري، زمان معرفي متهم را مساعد دانست.

رئیس قوه قضائیه همچنین با حضور در یکی از شعبه های دادگاه انقلاب با مشاهده متهمی که در جلسه دادگاه چتر بر سر داشت از قاضی سوال کرد که آیا چتر روی سر او پوشش دائمی و دائمی اوست یا خیر؟ او چادر را فقط برای حضور در دادگاه انتخاب کرد؟ قاضی مربوطه در پاسخ به رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: بر اساس دستورات معظم له، الزامی برای محجبه بودن برای متهمان زن وجود ندارد و اغلب متهمان با همان پوشش معمولی که در انظار عمومی ظاهر می شوند، در دادگاه حاضر می شوند. البته به حیا

  حمله نافرجام به مراکز دفاعی ایران

وی در این خصوص به دقت و تاکید بر رعایت نسخه ها برای عدم نیاز به پوشش چادر در دادگاه و دادسرا اشاره کرد.

گفتنی است در این بازدید رئیس قوه قضائیه دستور بازدید مستمر ضابطین مربوطه از بازداشتگاه ها و آشنایی کامل با پیچیدگی های رسیدگی به پرونده های زندانیان را صادر کرد.

حجت‌الاسلام محسنی ادجه‌ای پس از بازدید فوق‌الذکر در جمع قضات و مسئولان دادسرا و دادگاه انقلاب حضور یافت و طی سخنانی با اشاره به دفاتر متعدد دادسرا و دادگاه انقلاب از ابتدای پیروزی تاکنون. وی گفت: قضات و کارمندان دادسرا و دادگاه انقلاب در 4 دهه اخیر کشور نقش مهمی در تامین امنیت مردم و کشور، حمایت از مجرمان، تعقیب و مجازات آنها داشته اند. غارتگران و مبارزه با جرایم سازمان یافته و مواد مخدر و در نتیجه شهدای گرانقدری چون شهید آیت الله قدوشی انقلاب اسلامی را معرفی کردند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ویژگی های بارز دادسرای تهران و دادگاه انقلاب تصریح کرد: دادسرای انقلاب اسلامی و دادسرای تهران یک مجموعه فوق العاده است هم از نظر سابقه قضایی و هم افراد بزرگ و بزرگی که در آن خدمت می کنند. در این مجموعه دادسرا، دادگاه بدوی، تجدیدنظر و همچنین دادگاه ماده 49 وجود دارد. از سوی دیگر در برخی موارد اختیارات ویژه ای به این نهاد قضایی داده شده است، مانند پرونده های اصل 49، اما باید از قوه قضائیه و دادگاه انقلاب اسلامی حمایت کنیم تا بتواند با همین ظرفیت و شکل به کار خود ادامه دهد.

  چه خبر خوب برای محسن رضایی در آذرماه؟

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: از نیمه اول سال 59 زمزمه هایی شنیده می شود که انقلاب تمام شده و دیگر نیازی به مجموعه دادگاه های انقلاب نداریم. اما گذشت زمان نشان داد که وجود و تشکیل دادگاه‌های انقلاب چقدر مهم و حیاتی است. چرا که انقلاب اسلامی ما همواره و به طور مستمر بر خلاف منافع نامشروع سلطه گران و مستکبران عمل می کند، لذا با انواع جنگ ها از سوی آنها مواجه است و امروز هم می بینید که جنگ ترکیبی را بر مردم ما تحمیل کرده اند.

رئیس قوه قضائیه خطاب به قضات دادسرا و دادگاه انقلاب تهران با تاکید بر اینکه قانون مداری، عدالت و انصاف از ارکان پیشرفت در قوه قضائیه است، خاطرنشان کرد: در تصمیم گیری ها و رویه ها همواره خداوند را ناظر اعمال خود بدانید. و تحت هیچ شرایطی دچار افراط و تفریط نشوید و تسلیم احساسات و عواطف نشوید.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در جریان رسیدگی به پرونده اغتشاشات اخیر در اعراف، عده ای که برای شهروندان ناامنی ایجاد کرده و نقش موثری در اغتشاشات داشتند به مردم ظلم می کنند. بنابراین نباید با این دسته از محکومان ارتباط برقرار کرد، بلکه نباید افراد بی گناه یا کمتر گناهکار را بدون دلیل ولو برای مدت کوتاه بازداشت کرد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: کسانی که کسبه و کامیون داران را تهدید می کنند یا محیط زیست را برای مردم خطرناک می کنند از جمله افرادی هستند که نباید فقط به پرونده های خود و پرونده هایی که ایجاد کرده اند نگاه کنند و ساده انگارانه برخورد کنند.

حجت الاسلام محسنی آژه ای گفت: فردی که تحت تعلیم سرویس های بیگانه و دشمن قرار می گیرد و سعی می کند برای شهروندان ما ناامنی ایجاد کند با سایر افرادی که از روی بی احتیاطی و یا شاید به دلیل عدم خویشتن داری کاری انجام می دهند متفاوت است. .

  عبدالمالکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

وی دستورات بسته شدن سریع پرونده اغتشاشگران کم گناهی را که سن آنها کم سن و سال هستند و یا در زندگی خانوادگی خود با مشکلات خاصی روبه رو هستند را صادر کرد و همچنین بر اجرای معاضدت قضایی برای آنها در صورت احراز شرایط تاکید کرد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: طبق قانون قضات دادگاه انقلاب باید علاوه بر رسیدگی دقیق و قاطع به موارد عوامل اصلی تهدید کننده امنیت مردم و صدور قرار منع تعقیب در این خصوص آنها همچنین باید مراقب اعمال دوستی های قانونی و تساهل اسلامی با عناصر کمتر مقصر شورش ها باشند.

حجت الاسلام محسنی آژه ای در پایان توصیه های تخصصی و کاربردی برای افزایش بهره وری دادسرا و دادگاه انقلاب، کوتاه شدن روند قضایی، کاهش تردد پرونده ها بین مراجع مختلف و کاهش تخلف از آرای بدوی ارائه کرد. دادگاه. دادگاه ها

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه در این جلسه، «علی القاصی» رئیس کل دادگستری استان تهران گزارشی از روند رسیدگی به پرونده های اغتشاشات اخیر در استان تهران ارائه کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون اغتشاشات و اغتشاشات اخیر، شعب ویژه ای در دادگاه های انقلاب اسلامی تهران و شهرستان های استان تهران برای رسیدگی به پرونده های این حوزه محول شدند.

رئیس قاضی استان تهران بیان کرد: در جریان رسیدگی به پرونده های معاندین در استان تهران 160 نفر به حبس از 5 تا 10 سال، 80 نفر به حبس از 2 تا 5 سال، 160 نفر به حبس به بالا محکوم شدند. به 2 سال و 70 نفر به جزای نقدی محکوم شدند.

این گزارش نشان می دهد که رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و تعدادی از قضات و مسئولان دادگاه انقلاب اسلامی در حضور رئیس قوه قضائیه به بیان دیدگاه ها، دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید