آیا اروپا از دریافت گاز روسیه خودداری خواهد کرد؟

5316 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله ای، در سوریه، ایالات متحده برنامه هایی را برای قطع دسترسی اروپا به گاز روسیه اعلام کرده است.

بشار جعفری معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت که ایالات متحده در حال توسعه طرحی برای مسدود کردن خطوط لوله موبایل و موبایل استریم 2 روسیه است، مدتها قبل از شروع عملیات روسیه در اوکراین.

وی افزود: واشنگتن کیف را به درگیری با مسکو سوق داده است تا اروپا را از دسترسی به گاز روسیه محروم کند. به همین دلیل، بایدن با امیر قطر در واشنگتن تماس گرفت و از او در مورد توانایی قطر برای تامین نیازهای گاز اروپا پرسید و در صورت لزوم موافقت کرد.

مدت ها قبل از شروع عملیات روسیه در اوکراین، ایالات متحده در حال توسعه طرحی برای مسدود کردن خطوط لوله موبایل و موبایل استریم 2 روسیه بود. البته، بایدن نمی‌توانست آینده را پیش‌بینی کند و نمی‌دانست که رئیس‌جمهور پوتین تصمیم به آغاز عملیات در اوکراین خواهد گرفت. اقدام آمریکا استفاده از عرصه اقتصادی به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی است.

غرب به خوبی می‌دانست که رئیس‌جمهور اوکراین را به درگیری سوق می‌دهد تا زمانی که وضعیت اوکراین به مرحله «انفجاری» برسد. بنابراین آنها در دوحه اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز برگزار کردند و سپس با امیر قطر تماس گرفتند. «همه اینها نشان می دهد که رئیس جمهور پوتین در تمام این مدت از خود دفاع کرده است، تصمیم می گیرد نه حمله.

منبع: اسپوتنیک

پایان /

  گزینه های احتمالی پایگاه اطلاعاتی رجا ، نخست وزیر عراق

دیدگاهتان را بنویسید