آیا با تفاوت های مهم شیشه لمینت و شیشه سکوریت آشنا هستید؟

امروزه از شیشه های مختلفی در صنایع مختلف استفاده می شود. در برخی موارد، از عینک مانند شیشه لمینت در صنعت خودرو استفاده می شود. در مکان هایی از شیشه زرهی برای برنامه های دفاعی استفاده می شود. در مکان ها و از شیشه ی حرارت دیده استفاده می شود که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. در این مقاله به بررسی هر مورد و ویژگی های آن ها می پردازیم.

images 1672733656 خبر اولیه

معرفی شیشه های لمینت

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که این نوع شیشه چیست؟ کاربرد آن چیست و چرا به آن لمینت می گویند؟ برای پاسخ به این سوال تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

شیشه لمینت یا شیشه اصلاح شده و شیشه زرهی از انواع شیشه های مورد استفاده در بازار است که علاوه بر خاصیت مقاومت در برابر ضربه و تخریب احتمالی، از پایداری و ایمنی مطلوبی نیز برخوردار است، به این معنی که در صورت آسیب به این شیشه دیواری فرو نمی ریزد و در مقایسه با خطرات ناشی از شکستن شیشه های سکوریت شده و تصفیه نشده دارای ضریب اعتبار ریسک صفر و ضریب ایمنی 100 است. شیشه ها بر اساس روش ساخت و مکان به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در مورد استفاده، مهمترین نکته در انتخاب نوع شیشه محل استفاده آنهاست.

شیشه زرهی چگونه می شکند؟

در اینجا به این پاسخ می رسیم که این نوع شیشه ها مانند شیشه های دیگری که در بالا ذکر کردیم، امکان شکستگی دارند و مشخصه ای که این نوع شیشه را از سایر شیشه های سکوریت و آینه ای متمایز می کند، ویژگی الگوی شکستگی آنهاست. . در صورت شکستگی، این نوع شیشه با خاصیت مویینگی حرکت می کند و تا زمانی که تکنسین های لعاب در محل حاضر شوند و آن را از قاب جدا کنند، ثابت می ماند.

  همکاری اروپا و آمریکا در توقیف محموله های نفتی/ چرا یونان رفتار «دزدی دریایی» دارد؟

کاربرد شیشه لمینت (شیشه زرهی)

این شیشه در صنایع و ساختمان های مختلف کاربرد فراوانی دارد. کاربردهای آن شامل موارد زیر است.

  • بانک ها و مؤسسات مالی

  • طلافروشی ها و صرافی ها

  • فرودگاه ها

  • کیف و سقف خوابگاه

  • استخرها و مراکز تفریحی

  • بیمارستان ها

  • موانع

  • نمای ساختمان و شیشه های جان پناه

  • شیشه ضد گلوله صندوق و درب ورودی

images 1672733665 خبر اولیه

شیشه ساده

شیشه معمولی یا شیشه فرآوری نشده همان ماده ای است که از قدیم در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری استفاده می شده و به دلیل عدم مقاومت در برابر ضربه ناشی از کوچکترین ضربه، می شکند و به قطعات تیز تبدیل می شود که علاوه بر جنبه های مالی آسیب، همچنین خطرات زیادی را برای زندگی به همراه داشت.

شیشه ی حرارت دیده

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن حاصل فرآیند حرارتی شیشه خام تا دمای 700 درجه سانتیگراد و سرد شدن آن است که در این فرآیند مقاومت شیشه به حدود 4 تا 5 برابر حالت عادی می رسد و این خاصیتی است که باعث می شود در برابر شکستگی مقاوم است.لازم به ذکر است که شیشه های سکوریت در هنگام شکستن به قطعات کوچک و صیقلی جدا می شوند و خطرات ناشی از شکستن شیشه را ندارند. این شیشه در رنگ های سفید، برنزی، دودی، سبز، آبی و برفی تولید شده است. همانطور که گفته شد شیشه سکوریت شیشه خامی است که طی فرآیندی به شیشه سکوریت تبدیل می شود.

شیشه چاپی و شیشه سندبلاست دو نوع روش برای طراحی این نوع شیشه هستند. در فرآیند چاپ شیشه، طرح مورد نظر بر روی لیوان چاپ می شود. در فرآیند سندبلاست طرح مورد نظر (مات، طرح مات، لوگو و …) با استفاده از سندبلاست بر روی شیشه حک می شود.

  کمک های میلیاردی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان مورد نیاز است

شیشه لمینت

این نوع شیشه نسبت به شیشه های معمولی ضریب اطمینان خاصی دارد، این خاصیت به دلیل لایه پلیمری است که بین آنها قرار دارد، بسته به اینکه مشتری شیشه لمینت را چند میلی متر می خواهد و در کجا قرار دارد و از چه ساخته شده است. برای دو یا چند لایه شیشه سخت شده یا تصفیه نشده با چندین لایه پلیمر به نام PVB ترکیب شده و تحت فشار و حرارت قرار می گیرد تا به استحکام برسد.

چرا شیشه لمینت نمی شکند؟

باید بدانیم که خاصیت شیشه یا هر ماده ای که قرار است از ترکیب ماسه، کربنات سدیم و آهک در فرآیند انبساط و انقباض و در جستجوی نور در فضا با دید بصری کافی ایجاد شود، از این جهت منحصر به فرد است که شکسته نمی شود و مانند دیوارهای سنگی و بتنی مقاومت دارد، این بدان معنا نیست که شیشه ماده ای نامناسب برای ساخت و ساز است، بلکه پیشرفت علم ثابت کرده است که حتی ساختمان های شیشه ای را می توان بدون در نظر گرفتن آجر و دیوارهای جامد سیمانی اجرا کرد. این شاخص در لمینت شیشه ای به منصه ظهور رسید.

آگاهی شیشه ای

همانطور که مشاهده می کنید انواع شیشه به دلایل مختلف در مکان های مختلف استفاده می شود. هر کدام از این مدل های شیشه ای ویژگی های خاص خود را دارند که آن را مناسب می کند. به عنوان مثال، اگر می خواهید از شیشه های زره ​​پوش برای پنجره های خانه خود استفاده کنید، ممکن است این یک حرکت بیهوده به نظر برسد. در این صورت بهتر است مدل شیشه ای دیگر متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با این مدل عینک و خرید آن به وب سایت Agahiglass.com مراجعه کنید و از کاتالوگ متنوع آنها دیدن کنید.

  مادورو چگونه کشورش را از تحریم ها نجات داد؟

دیدگاهتان را بنویسید