آیا بنزین گران می شود؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

گروه اقتصادی – رجانیوز: در شرایط فعلی و با این وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور، منطقی نیست که قیمت حامل های انرژی افزایش یابد.

من گزارش میدم رجانیوزعضو کمیسیون انرژی شورای اسلامی در گفتگو با مهر مصطفی نهایی درباره احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی، اظهار داشت: این یک واقعیت است که قیمت سوخت و حامل های انرژی در ایران وجود دارد. تفاوت قابل توجهی با سایر کشورها، از جمله و با کشورهای همسایه ما دارد.

وی تصریح کرد: البته در شرایط کنونی و با این وضعیت اقتصادی که در کشور وجود دارد و مردم برای امرار معاش دست و پنجه نرم می کنند، منطقی نیست که قیمت حامل های انرژی افزایش یابد. چنین تصمیماتی باید در شرایط ثبات اقتصادی اتخاذ شود.

یکی از اعضای کمیته انرژی شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از آنجایی که حذف ارز ترجیحی از چند قلم کالا و مواد اولیه دامی در شرایط تورم و بی ثباتی اقتصادی اتفاق افتاد، تأثیر آن را بر قیمت اجناس و بسیاری از کالاها مشاهده کردیم. گران تر شد.

نماینده مردم نهبندان در شورای اسلامی ادامه داد: تجربه حذف ارز ترجیحی و تاثیر آن بر قیمت کالاها بر دوش ماست و دیگر نباید در شرایط ناپایدار اقتصادی تصمیماتی مانند افزایش قیمت حامل های انرژی گرفته شود. شرایط

نهای تاکید کرد: اکنون شرایط اقتصادی بسیار ناپایدار است، شرایط معیشتی مردم بسیار سخت است و طبیعتا اتخاذ چنین تصمیماتی منطقی نیست و حتی ممکن است شرایط التهابی را در کشور ایجاد کند.

یکی از اعضای کمیسیون انرژی شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این کمیسیون درباره افزایش قیمت حامل های انرژی بحثی مطرح شده است، گفت: اخیرا در کمیسیون انرژی مجلس بحثی مبنی بر تغییر صورت نگرفت. در قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین. در میان نمایندگان مردم و به ویژه اعضای کمیسیون انرژی در مجلس اتفاق نظر وجود دارد که اکنون زمان مناسبی برای این کار نیست.

  همه درها به روی بایدن بسته است

وی تاکید کرد: دولت و مسئولان وزارت نفت و سایر وزارتخانه های ذیربط درباره تغییر قیمت حامل های انرژی با مجلس صحبت و رایزنی نکرده اند و تردید دارم که دولت در این شرایط بخواهد این موضوع را اعمال کند.

نهایی در پاسخ به این سوال که آیا دولت می تواند در لایحه بودجه 1402 قیمت بنزین و منابع انرژی را افزایش دهد، گفت: لایحه بودجه سال آینده هنوز به مجلس ارائه نشده است اما بعید می دانم دولت چنین تصمیمی گرفته باشد. حتی اگر دولت چنین تصمیمی بگیرد، بعید است که نمایندگان مردم با این موضوع موافقت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید