آیا تولد از طریق انگیزه های اقتصادی تصمیم گیری می شود؟

من منکر مشکلات اقتصادی و تأثیر اندک آن بر کاهش جمعیت نیستم، اما فکر می کنم ما در این زمینه مشکل فرهنگی داریم. خانواده های مرفه میلیون ها دلار برای مراقبت از سگ، گربه و حیوانات خانگی خرج می کنند، اما از زایمان اجتناب می کنند. فقر فرهنگی است یا فقر اقتصادی؟ فقر فرهنگی را نمی توان با انگیزه های اقتصادی از بین برد

حجت الاسلام بهزاد زارع، کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با ایکنا، درباره تاثیرات مصوبات مجلس یازدهم در حمایت از زایش و شادابی جمعیت به رجانیوس گفت: بحران کشور عمیق تر و خطرناک تر از برخی مصوبات دولت و مجلس است. بحران باید به درستی برای مردم تبیین شود و به مردم واگذار شود تا با آن مقابله کنند. مردمی که برای سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب اسلامی، تشکیل حکومت و همچنین یک دهه پاسداشت مقدس به رهبری و درایت امام راحل (ره) تلاش کردند و کشور را از بحران در این امر نجات دادند. بسیاری از موارد دیگر

ائمه انقلاب هرگز امتیاز و انگیزه ای در نظر نداشتند که کار خود را به مردم بسپارند. برای بهره بردن از برخی نکات و یک طرح محرک به جبهه و … بروید.

وی افزود: واقعاً امام (ره) چه کردند که مردم همیشه برای انقلاب خود تلاش کردند؟ این مرد بزرگ؛ وی خطر ادامه سلطنت و عمق تهاجم دشمن بعثی را به مردم گوشزد کرد و این توضیح صحیح منجر به حضور همه جانبه مردم در صحنه شد. امروزه نیز مردم و جامعه باید از آسیب های مادی و معنوی ناشی از بحران با جمعیت آگاه بوده و برای مقابله با آن تصمیمات جدی و همه جانبه اتخاذ کنند و مشوق هایی در این راستا لازم است اما کافی نیست. اینکه رهبر انقلاب «تبیین جهاد» ارائه می دهند، مربوط به مسائل صرفاً سیاسی نیست، این جهاد چند بعد دارد که یکی از آنها عمق فاجعه پیری جمعیت کشور را نشان می دهد.

  اظهارات توهین آمیز یک مقام ترکیه پس از اعتراض ایران به ساخت سدها

لزوم تبیین جهاد در جوان سازی جمعیت

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: تاکنون از اقدامات دولت و مجلس در این راستا غفلت نکرده ایم اما تهدیدی که با آن مواجه هستیم ناچیز است. او به انحراف علل این پیری توجه جدی داشت; یکی از انحرافات، «اقتصاد» است که با در نظر گرفتن جمعیت خانواده‌های ثروتمند و بالاترین دهک‌های جامعه، با دهک‌های پایین‌تر و گروه‌های درآمد پایین‌تر مقایسه می‌شود. خیلی راحت این جمله برای کاهش باروری خانواده ها ناچیز به نظر می رسد، بنابراین موضوع اقتصاد برای تمایل خانواده ها به حداقل فرزند آدرس اشتباهی است که به جامعه تزریق می شود.

زارع گفت: من منکر مشکلات اقتصادی و تاثیر اندک آن در کاهش جمعیت نیستم، اما فکر می کنم در این زمینه مشکل فرهنگی داریم. خانواده های ثروتمند ما میلیون ها دلار برای مراقبت از سگ، گربه و حیوانات خانگی خرج می کنند، اما از بچه دار شدن خودداری می کنند آیا این فقر فرهنگی است یا فقر اقتصادی؟ فقر فرهنگی را نمی توان با انگیزه های اقتصادی از بین برد. علاج این درد «جهاد تبیین» برای روشن شدن واقعیت و حقیقت است. دانشمندان، اساتید، نخبگان، رسانه ها و هر ایرانی و میهن پرستی باید مردم را نسبت به عمق فاجعه آگاه کنند تا جامعه متوجه عواقب وخیم سالمندی شود که اگر متوجه شود، خود مردم نیز مانند بسیاری از بحران های چهل سال اخیر دفع خواهد کرد.

وی گفت: از شما می خواهم زمانی که خانواده های پردرآمد اطراف ما به جای فرزندان بیشتر به دنبال حیوانات خانگی بیشتر و تنوع بیشتر هستند فریب اسناد و مشوق ها را نخورید.

این تحلیلگر سیاسی در پاسخ به سوالی درباره تاثیر رشد جمعیت و جوانی بر رشد و توسعه اقتصادی ایران گفت: جمعیت جوان فقط اقتصادی نیست که کشور و جامعه را در همه بخش‌ها جوان، پویا، با نشاط و رو به رشد نگه دارد. به عنوان مثال نگاهی به دوران فرماندهان و رزمندگان و شهدای دفاع مقدس یا مبارزان و مجاهدان انقلابی به خوبی نشان می دهد که اقتدار، امنیت و استقلال کشور در گروه اقتدار جوان و رو به رشد آن کشور قرار دارد. در واقع اساس استقلال کشور استقلال اقتصادی است و لازمه استقلال در اقتصاد نیروی کار است که پیری آن چرخه اقتصاد را کند می کند، آن را متوقف می کند و در نتیجه دولت به آن وابسته است.

  فرانسه در حال افزایش استفاده از انرژی هسته ای است

زارع در پاسخ به این شبهه که شرایط اقلیمی کشور گنجایش جمعیتی بالغ بر هشتاد میلیون نفر را ندارد، تصریح کرد: این گفته عجیب ناشی از همان مشکلات انحرافی و اشتباهی است که در ابتدا به آن توجه کردم. ایران هفت درصد از منابع جهان را در اختیار دارد، اما جمعیت فعلی آن. این تنها یک درصد از جمعیت جهان است. یا کشوری هستیم با چهار فصل و آب و هوای بسیار خوب در تمام طول سال که امکان زندگی در هر نقطه از کشور وجود دارد.

پاسخ به شبهه

وی افزود: اینکه بگوییم ایران بیش از هشتاد میلیون جمعیت دارد، قاموسی است که دشمن برای تکرار آن در دهان ناآگاهان و مردم عادی می گذارد، اما دیر یا زود به عنوان نقشه ای برای کنترل جمعیت «دهه شصت». معلوم می شود چه کسی متولی آن است چه کرده اند که به وطن و هموطنانشان آسیب رسانده اند؟

وی ضمن تاکید بر حمایت مادی از زنان، محدود ساختن حمایت ها را به مسائل مادی درست ندانست و در این خصوص گفت: تشویق زنان به بچه دار شدن با پول و مادیات تا حدی توهین به این قشر از جامعه است. اگر دولت و نهادهای فرهنگی بتوانند عظمت مادری را برای زنان ما تشریح کنند، نه تنها مشکل زایمان در جامعه کمرنگ می شود، بلکه مشکلات دیگری مانند بدحجابی و بداخلاقی ها و زنان ما گرفتار چنین دام هایی نمی شوند.

زارع ادامه داد: متأسفانه امروز متاثر از فرهنگ غرب، جایگاه مادری را تنزل داده و تنزل داده ایم، زنی که نمی داند چرا باید درد زایمان را تحمل کند، پول و کینه از بین نرفته است. آیا غربی ها و کشورهای ثروتمند و توسعه یافته اروپایی توانسته اند با پول و طرح های مادی از پیری جمعیت خود جلوگیری کنند؟ تصمیم همان توضیح تغییر جهان بینی خانواده ها به منظور تغییر سبک زندگی است. ما باید بر نقش لاینفک مادری برای زنان تأکید کنیم و آنها را از سبک لذت‌طلبانه غربی و فرهنگ غنی دینی خود دور کنیم.

  آیت الله رئیسی روز دوشنبه عازم عمان می شود

وی گفت: فرهنگی که مادری را تعبیری از بهشت ​​که هدف انسان است زیر پای خود می بیند، درک این ارزش و جایگاه کافی است تا زنان آزاداندیش جامعه ما این جایگاه را با هیچ کدام یکسان نبینند. مشوق ها و برنامه های مادی «خود را از آن محروم نکنید.

این کارشناس سیاسی در پایان تاکید کرد: ذکر این نکته خالی از فایده نیست، مادر ما یازده بار حس فوق العاده مادری را تجربه کرده است، در حالی که مانند بسیاری از مادران هم سن و سال خود هرگز به فکر مادیات نبوده و امروز در خانواده ای کم درآمد هستیم. ما بزرگ شده ایم، چیزی از فرزندانمان کم نداریم. عده ای به جای درک حقیقت، با شعار و ادعای کیفیت زندگی سعی در انکار حقیقت دارند تا حرف جدیدی بزنند، اما مدرنیته به معنای کشتن واقعیت نیست و واقعیت ارزش والای مادری است که زنان در سرزمین خود نباید به آن برسند. ; آگاهانه یا ناآگاهانه ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید