آیا فروپاشی اقتصاد آمریکا بر طلای جهانی تأثیر خواهد گذاشت؟

14189 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، قیمت هر اونس طلا تا ساعت 11:55 صبح به وقت شرقی با 0.8 درصد کاهش به 1718.40 دلار رسید، در حالی که طلای آمریکا 0.05 درصد کاهش یافت و به 1719.40 دلار رسید.

نرخ بهره بالاتر بازده اوراق قرضه و هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می دهد. طلا همچنان برای اولین افزایش هفتگی خود در 6 ماه گذشته تعیین شده است که تا کنون 0.5 درصد افزایش یافته است.

دلار در برابر همتایان خود 0.3 درصد افزایش یافت و شمش دلاری را برای خریداران دارای ارزهای دیگر گرانتر کرد.

ادوارد میر، تحلیلگر ED&F Man Capital Markets گفت: «طلا در روند نزولی قرار دارد و سودهای مشاهده شده کوتاه مدت هستند زیرا طلا تحت فشار انتظارات تورمی پایین تر قرار گرفته است.

بانک مرکزی اروپا به شرکای جهانی در مبارزه با تورم فزاینده پیوست زیرا در روز پنجشنبه نرخ های بهره را بیش از حد انتظار افزایش داد، حتی در شرایطی که اقتصاد منطقه یورو از تأثیر جنگ روسیه در اوکراین آسیب دید.

فدرال رزرو آمریکا هفته آینده تشکیل جلسه می دهد، جایی که انتظار می رود سیاست گذاران نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش دهند.

داده‌های روز پنج‌شنبه نشان داد که ادعاهای اولیه هفتگی، بیکاری در ایالات متحده به بالاترین حد در هشت ماه گذشته رسید و فعالیت کارخانه‌ها در ژوئیه کاهش یافت، که آخرین نشانه‌ای از کند شدن اقتصاد ایالات متحده تحت فشار نرخ‌های بهره بالا و تورم است.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد کاهش به 18.76 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین 0.3 درصد افزایش یافت و به 875.50 دلار رسید و پالادیوم در 1892.80 دلار ثابت ماند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید