آیا مهم است که رئیس جمهور کیست/چراغ تولید در هپکو چگونه روشن شد؟

گروه سیاسی رجانیوز: واحد تولید؛ صنعت هپکو در اوج توسعه و رشد در سال 1394 با هزینه ای بالغ بر 740 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شد و سرمایه گذار جدید در سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرد و مشکلات این واحد تولیدی یک سال پس از خصوصی سازی و فروش آغاز شد. ماشین آلات تولیدی، اما به دلیل روابط اقتصادی و مشکلات در واردات قطعات اولیه، چندان جلوه گری نکرد تا اینکه مشکلات این واحد تولیدی در سال 1391 نمایان شد.

بلاتکلیفی مالکیت هپکو، کمبود نقدینگی و کمبود مواد اولیه مورد نیاز برای تولید، انباشت بدهی، فساد مالی و واردات کالاهای تولید داخل از مهمترین مشکلات هپکو در دوران حکومت حسن روحانی است.

نکته حائز اهمیت در حوادث هپکو ارتباط «ابراهیم رئیسی» رئیس وقت قوه قضائیه با کارگران استان مرکزی به ویژه دو شرکت هپکو و آذرآب بود که پس از اعتراضاتی که در سال های 96 و 97 داشتند. با تصمیمات قضایی که مداخله و دستور ویژه آیت الله بود روبه رو شدند و رئیسی بار دیگر با دقت و جدیت بیشتری پرونده را پیش برد و در نهایت ضمن تبرئه کارگران آذرآب و هپکو در حکمی که کارگران را وادار کرد. راضی و برای اولین بار در هپکو مجرم شناخته شد.

اما در روز جمعه 10 تیرماه 1401 استان مرکزی میزبان «ابراهیم رئیسی» رئیس دولت سیزدهم است که وضعیت کارگران هپکو با گذشت حدود 3 سال از سفر قبلی وی به عنوان رئیس قوه قضائیه بسیار متفاوت است. به استان مرکزی و پیگیری وی و این روزها چراغ تولید در هپکو می درخشد و کارگران معتقدند همه اتفاقات مثبت در گرو پیگیری ها و دستورات ابراهیم رئیسی است.

  حواله منظم پول بانک ملت، خدمات مدیریت جدید وجوه مشتریان

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید