آیا موضع جدید شورای نگهبان در خصوص واردات خودرو مربوط به تذکر رهبر معظم انقلاب است؟

9199 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، پس از هشدار صریح رهبر معظم انقلاب نسبت به وضعیت صنعت خودرو در کشور، حتی پس از چندین دهه حمایت، ضرورت بازنگری در سیاست های گذشته اهمیت پیدا کرد و بازار اظهار نظر داغ شد.

در همین راستا دکتر طحان نظیف سخنگوی هیات امنا در پاسخ به سوالی درباره طرح ساماندهی خودرو گفت: هیچ تناقض و ابهامی در مصوبه مجلس وجود ندارد؛ در این مصوبه مجلس شورای اسلامی نیز در حال انجام است. اما هیات عالی نظارت شورای تشخیص هرگونه مغایرت با این مصوبه مجلس را پذیرفت و طبق قانون این ناهماهنگی ها و ایرادات را به مجلس گزارش دادیم، بنابراین هیات امنا هیچ اعتراضی به این طرح ندارد.

ظاهراً هشدار رهبر معظم انقلاب درباره وضعیت عجیب و خارج از کنترل بازار خودرو در کشور، هیئت امنا را به عقب نشینی رسانده است. البته برخی حقوقدانان به ورود هیات عالی نظارت به حسن اجرای سیاست های مشترک نظام و تصویب ایران توسط هیات امنا و ورود این گروه بین ارسال طرح مجلس و ایراد اساسی دارند. بررسی هیئت امنا؛ از نظر قانونی بی اساس

اظهارات جدید رئیس هیأت امنا و لغو واردات 50 هزار خودرو در لایحه بودجه 1401 توسط کمیسیون تلفیق را می توان ترکیبی از سیاست جدیدی دانست که منجر به تصویب مجلس در شورا شد. به عنوان مناسب.

پایان /

  لایحه اصلاح قیر به تصویب شورای نگهبان رسید

دیدگاهتان را بنویسید