آیا پیک ششم طرح ترافیک را تغییر می دهد؟

آمیکرون به سرعت در حال حرکت است و پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد. کمیته علمی ستاد تاج کشور اعلام کرده است که شرایط سختی در کورونا در ماه آینده پیش خواهد آمد و حالا اعضای شورای شهر تهران نیز معتقدند در چنین شرایطی بین افزایش ترافیک و کاهش زمان طراحی یکی را انتخاب خواهند کرد.

به گزارش رجانیوس به نقل از فارس، سویه جدید کرونا در حال حرکت است. با شیوع رو به رشد کووید 19 و سویه غالب آن مانند Omicron، روند صعودی تعداد شهرهای قرمز کرونر به سرعت در حال افزایش است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تعداد شهرهای قرمز رنگ کشور از 120 به 247 شهر رسیده است. در حالی که هیچ شهری در حالت آب نیست; ۱۱۲ شهر نارنجی و ۸۹ شهر به رنگ زرد هستند.

تاکنون 61 میلیون و 428 هزار و 247 نفر نوبت اول، 54 میلیون و 745 هزار و 40 نفر نوبت دوم و 20 میلیون و 937 هزار و 247 نفر نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و تعداد کل واکسن‌های تزریقی در کشور 137 میلیون نفر است. به 110534 دوز رسید.

شب گذشته 248 هزار و 320 دوز واکسن کراون به کشور تزریق شد. مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۸۵۵ نفر رسید.

در 24 ساعت گذشته 143 بیمار مبتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند

متاسفانه در 24 ساعت گذشته 143 بیمار مبتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 133 هزار و 437 نفر رسید.

  میزان مصرف دانه های روغنی کشاورزان/خرید تضمینی کلزا به 100 هزار تن رسید

چهارمین جلسه ستاد کرونا در شهرداری تهران به منظور پیگیری مصوبات جلسات قبلی در خصوص حمل و نقل عمومی و همچنین تصمیم گیری در خصوص حضور ناظران مدیریت بحران در مترو برگزار شد.

این جلسه به منظور پیگیری مصوبات جلسات قبلی در خصوص حمل و نقل عمومی و همچنین تصمیم گیری در خصوص حضور ناظران مدیریت بحران در مترو برگزار و مقرر شد از نشت واکسن در مترو جلوگیری شود.

آغاز افزایش نظارت در متروی تهران

بر این اساس مسافران بدون واکسن یا دارای کد ملی عروق کرونر و نام آنها از طریق سامانه ایران من به شرکت مترو ارسال می شوند، به عبارت دیگر با اتصال این سامانه به سامانه فروش بلیط مترو، این افراد امکان تردد را خواهند داشت. در مترو. وجود نخواهد داشت.

اما برخی از شهروندان و کارشناسان کاهش ساعات طرح ترافیک را در کاهش تردد مسافران مترو و جلوگیری از تاج گذاری موثر می دانند. البته این موضوع همواره با انتقادات و نظرات متفاوت همراه بوده است. برخی معتقدند کاهش ساعات طرح بی فایده و بی اثر است و برخی دیگر راه حل را موثر می دانند.

در حال حاضر طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 17 اجرا می شود و خروج از محورهای تردد از ساعت 14:30 به بعد رایگان است. البته تنها منطقه کنترل آلودگی هوا روز پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 13:00 اجرا می شود.

به گفته اعضای شورای شهر تهران و ستاد مبارزه با فساد کرونا، حدود نیمی از مرگ و میرهای کرونا مربوط به پایتخت است و مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از انتقال آن باعث کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها در کشور می شود.

  زندانیان سیاسی بحرین انتخابات را خیانت می دانستند

در خصوص تاثیر طرح ترافیک بر مسافران مترو تهران به سراغ مهدی شایسته اصل، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران رفتیم. وی می گوید: افرادی که مترو سوار می شوند با افرادی که از خودروی شخصی استفاده می کنند، شیوه سفر متفاوتی دارند و تعداد کمی از آنها با هم همپوشانی دارند.

کاهش طرح ترافیک تاثیر مستقیمی بر کرونا نداشته است

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده طی دو سال گذشته کاهش طرح حرکت تاثیر مستقیم و فوری بر تاج نداشته است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: این مشکل که همان حمل و نقل عمومی است را نباید پاک کرد. من فکر می کنم ما باید هر کاری که ممکن است برای توسعه این ناوگان و حفظ حداکثر فاصله اجتماعی انجام دهیم.

اگر شرایط بدتر شود، باید تصمیمات جدیدی گرفته شود

علی عسگر گامی، یکی از اعضای شورای شهر تهران نیز گفت: اخیرا جلسه ای در این خصوص برگزار نشده است. در روزها و هفته های آینده شاهد کاهش تعداد تاج ها در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران خواهیم بود.«باید تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک باید در شورای عالی ترافیک نهایی شود

وی با اشاره به اینکه مصوبه کاهش ساعات طرح ترافیک باید در شورای عالی ترافیک نهایی شود، گفت: شهرداری تهران در این شورا نماینده دارد و در صورت جمع بندی نسبت به کاهش ساعات طرح ترافیک در شهر اقدام کند. شورا، این سوال را از طریق کمیسیون عمران و حمل و نقل. و واگذاری شورای شهر تهران به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منتقل می شود و دوستان موضوع را در شورای عالی ترافیک مطرح می کنند.

  آیا محموله های بعدی آنتی بیوتیک ها در راه است؟

امیدوارم مجبور نباشیم بین افزایش ترافیک و کاهش ساعت در پس زمینه یکی را انتخاب کنیم

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: اگر شرایط شهر تهران و تعداد بیماران کم نشد، قطعا باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنید و آن کاهش ساعت در طرح ترافیک است، همراهی می شود.

شرایط شدید کرونری در ماه آینده / اوج ششم برنامه حرکت را تغییر می دهد

پیام طبرسی، یکی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی تاج و تخت امروز با تاکید بر اینکه وضعیت تاج و تخت خوب نیست و شرایط سخت در ماه آینده سپری می شود، گفت: مردم نیاز به تزریق دوز سوم واکسن دارند. از آنجایی که Omicron برای افرادی که دوز سوم را تزریق نکرده اند بسیار خطرناک است، باید دید که زمان بندی جدول زمانی توسط شورای عالی کرونا و ستاد کرونا چگونه تعیین می شود و آیا جدول زمانی مانند پیک های قبلی کرون تغییر می کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید