آیت‌الله رئیسی: توطئه دشمنان برای انزوای ایران شکست خورده است/ رسانه‌های غربی در تلاشند افکار عمومی را منحرف کنند

گروه سیاسی-رجان نیوز: آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در چهارمین جلسه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی به عنوان نیاز اساسی جامعه پرداخت و گفت: : در صورت عدم گسترش فرهنگ قربانی و شهادت، افکار و باورهای دیگری جایگزین آن می شود. یکی از راه های مهم حفظ جوانان کشورمان توجه به این فرهنگ است.

رئیس جمهور با تاکید بر اجرای دقیق و کامل قوانین مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران در تمامی دستگاه های اجرایی تصریح کرد: مشکلات احتمالی در اجرای قانون نباید مانع اجرای آن شود، بلکه موانع موجود بر سر اجرای قانون باید حذف شود و از اتلاف تلاش باید اجتناب شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به برخی ابتکارات انجام شده در موضوع حراست از جمله راه اندازی کاروان های راهیان نور و یا اقدام رسانه ملی در قرائت وصیت نامه شهدا، گفت: در زمینه ترویج فرهنگ حراست. ، ما هنوز با نقطه ایده آل فاصله داریم.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود به جنجال رسانه ای غرب علیه کشورمان اشاره کرد و درباره برخوردهای دوگانه آنها گفت: اگرچه در ایران موضوع درگذشت خانم امینی به طور کامل و دقیق پیگیری می شود و همه مسئولان نیز تاکید کرده اند. اما دشمن، در حالی که تدارک اقدامات گسترده رسانه ای تلاشی برای انحراف افکار عمومی است که گروهی از دختران افغان توسط گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا در مدرسه ای کشته شده اند و هیچ واکنشی از سوی این شاکیان وجود ندارد.آیا حقوق زنان قابل قبول است. به غربی ها؟

  چرا از لوکس بست خرید کنیم؟

آیت الله رئیسی هدف دشمن را ایجاد توطئه جدید برای جلوگیری از پیشرفت کشور دانست و گفت: زمانی که جمهوری اسلامی در حال غلبه بر مشکلات اقتصادی و فعال شدن در منطقه و جهان بود، دشمنان به قصد انزوا وارد میدان شدند. کشور، اما در این طرح نیز شکست خورد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، راهبردها و سیاست های شورای عالی ترویج را تهیه و تصویب کرد. تدوین شاخص‌ها و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تدوین سند جامع ملی گلزارهای شهدا، یادمان‌های شهدای گمنام و مراکز فرهنگی مرتبط، تدوین و تصویب نظام مهندسی فرهنگ ایثار و شهادت، طرح استقرار سامانه جامع هوشمند ثبت خدمات فرهنگی ارائه شده به ایثارگران و تایید دسترسی مردم به منابع و اسناد در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از اقدامات و تلاش های این شورا می داند.

دیدگاهتان را بنویسید