آیت الله رئیسی بر تمرکز نقدینگی بانک ها بر تولید تاکید دارد

رئیس جمهور پس از استماع گزارش بانک مرکزی در خصوص سیاست ها و برنامه های پیشنهادی ساماندهی نظام بانکی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بر ساماندهی فعالیت موسسات اعتباری در حوزه های تولیدی برای جلوگیری از نقدینگی و تورم تاکید کرد. .

به گزارش رجانیوس، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که عصر سه شنبه به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، در پی درخواست مقام معظم رهبری مبنی بر ساماندهی بانک ها و موسسات اعتباری، بانک مرکزی سیاست ها و سیاست هایی را ابلاغ کرد. برنامه های پیشنهادی برای ساماندهی نظام ارائه بانکداری و ساماندهی موسسات اعتباری با عملکرد ناسالم و غیر سازنده.

رئیس جمهور در این خصوص تاکید کرد: موسسات اعتباری که با عملکرد ناسالم نقدینگی و تورم را در کشور ساماندهی می کنند، باید هر چه سریعتر ساماندهی و تعیین تکلیف شوند.

در این جلسه بانک مرکزی نیز گزارشی از اقدامات موثر برای مدیریت بازار ارز ارائه کرد که طی روزهای اخیر منجر به آغاز روند کاهشی نرخ ارز آن شده است.

این اقدامات با تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی روسای سه قوه بانک مرکزی به منظور کنترل و مدیریت نرخ ارز انجام شد.

در این جلسه مقرر شد بانک مرکزی با همکاری قوه قضائیه و سایر نهادهای ذیربط تلاش خود را برای مدیریت بازار ادامه دهد تا از گرانی غیرواقعی از بازار غیررسمی کاسته و منطقی‌تر شود. .

  3 هموطن بر اثر تاج جان باختند

دیدگاهتان را بنویسید