آیت الله رئیسی: تحریم و اغتشاش دو روی یک سکه است/اضطراب خط قرمز است

گروه سیاسی رجانیوز: آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم اظهار داشت: ابتدا خداوند را به خاطر دو اتفاق مهم فرهنگی که در 10 روز گذشته در سفر زائران اربعین و حرم رضوی رخ داد، شکر می کنم. یک رویداد فرهنگی بزرگ و کم نظیر است و بیش از 3 و نیم میلیون نفر از مردم ایران و بیش از 20 میلیون نفر از عبادت کنندگان امام حسین (ع) در حرم امام حسین (ع) ادای احترام کردند و اتفاق بزرگی را در رابطه با مقدسات رقم زدند. میدان ابی عبدالله

رئیس جمهور ادامه داد: اتفاقی که در مشهد الرضا افتاد، بیش از چهار و نیم میلیون نفر از سراسر کشور و جهان اسلام به عنوان زیارت امام رضا (ع) به مشهد آمدند، آنجا خانه عصمت و طهارت بود. و دولت موظف به خدمت رسانی به مردم، تسهیل در زیارت و استفاده از همه امکانات و ظرفیت هایی بود که البته میزبان خود مردم بود، مردم عزیز عراق و اهل سنت کردستان عراق که از زائران عزیز ما هستند. شهرهای این کشور نیز پذیرای خوبی از مردم مشهد بودند که از زائران و میهمانان حضرت رضا (ع) پذیرایی کردند.

آیت الله رئیسی افزود: اما رسالت دولت خدمت رسانی به زائران و میهمانان امام حسین(ع) و علی بن موسی الرضا(ع) در حد توانشان بود که برای این دو مورد جا دارد از خداوند متعال تشکر کنم. خدا و به خدا حاج قاسم سلیمانی با این جمله معروف که ما همه امت امام حسینیم. این عشق به اهل بیت در هشت میلیون زائری که در آن چند روز به کربلا و مشهد سفر کردند را نمی توان به راحتی نادیده گرفت. این توفیقی برای دولت در خدمت است که باید در سال های دیگر در صورت وجود خلأها، مشکلات ضعف زیرساختی در این مسیر و گاهی اوقات نگرانی عزیزانمان برای رفع آن تلاش کنیم.

با پیوستن به شانگهای به زیرساخت های اقتصادی آسیا متصل می شویم

رئیس جمهور در ادامه به دستاوردهای دو سفر اخیر به سمرقند برای شرکت در اجلاس شانگهای و سفر نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل پرداخت و تصریح کرد: عضویت ایران در سازمان شانگهای موضوع و رویداد مهمی است. .

  بررسی فوری پرونده فوت دختر بستکی

آیت الله رئیسی با بیان اینکه با عضویت کشورمان در سازمان شانگهای، ایران از نظر اقتصادی به زیرساخت های اقتصادی آسیا متصل شد، تاکید کرد: اعضای سازمان شانگهای بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند و این کشورها بخش مهمی از جهان هستند. اقتصاد در اختیار آنهاست.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه اعضای اتحادیه اوراسیا و شانگهای کشورهای قابل توجهی هستند، افزود: البته روابط اقتصادی و تجاری ایران با این کشورها و با این زیرساخت ها قطعا می تواند به توسعه تجارت و توسعه اقتصادی کشورمان کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: علاوه بر شرکت در مجمع عمومی سازمان شانگهای که سران کشورها در آن حضور داشتند و عضویت رسمی ایران به طور رسمی اعلام شد، با رئیس جمهور چین نیز دیدار کردم که در آن تصمیم و اراده تاکید شد که دو کشور به 25 – برنامه سالانه بین دو کشور عمل خواهند کرد.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: در این دیدار توسعه همکاری های دو کشور در حوزه انرژی که همواره بین ایران و چین وجود داشته و مسائل پولی و مالی برای فعال تر شدن تجارت دوجانبه مورد تاکید روسای جمهور قرار گرفت. .

وی مشارکت شرکت‌های چینی در پروژه‌های مهم و اساسی از جمله پروژه‌های ریلی در ایران را بیان کرد و خاطرنشان کرد: در جلسه رئیس‌جمهور مقرر شد این موضوعات با جدیت پیگیری شود و بتوانیم در زمینه راه آهن بین دو کشور همکاری کنیم. پروژه های بین دو کشور

آیت الله رئیسی در ادامه تاکید کرد: آنچه مسلم است همکاری های خود را به صورت جدی و گسترده بین دو کشور ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور در ادامه به توسعه همکاری های دوجانبه با روسیه اشاره کرد و افزود: از زمان سفرم به مسکو برای اجلاس اخیر شانگهای، روابط تجاری ما با روسیه 80 درصد افزایش یافته است.

  رئیس جمهور از 57 صادرکننده برتر تجلیل کرد

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در زمینه‌های مختلف از جمله فضایی، نفت و انرژی و همچنین در زمینه‌های تجاری و اقتصادی با روسیه همکاری می‌کنیم، گفت: در اجلاس شانگهای ارتباط دوجانبه مانند کریدور شمال-جنوب که یک راه آهن است، انجام شد. مسیر بین سرحس و چابهار است.

رئیس دولت سیزدهم به همکاری ایران با هند در بندر چابهار اشاره کرد و گفت: در دیداری که با آقای مودی، نخست وزیر هند داشتم، هر دو طرف این کار را با جدیت ادامه می دهند و تسریع می کنند تا بتوانیم استفاده کنیم. این منطقه..

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: توسعه بندر چابهار و سواحل مکران می تواند توسعه بسیار خوبی نه تنها برای ایران داشته باشد، بلکه می تواند بستر خوبی برای توسعه منطقه فراهم کند.

موضوعات مطرح شده بین ایران و آژانس سیاسی است

رئیس جمهور به سفر خود به نیویورک و دیدارها و دیدارهای همراه با سران کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و آفریقایی اشاره کرد و گفت: در این دیدارها و دیدارها بر تضمین هایی که جمهوری اسلامی ایران باید متعهد شود تاکید شد. سوالی که از آقای مکرون پرسیدم این بود که چقدر اروپا را دنبال می کنید.

آیت الله رئیسی افزود: ایشان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل بر توانمندی های بالای جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند و من نیز به ایشان تاکید کردم که سازمان ملل باید تلاش کند سازمان ملت ها باشد نه سازمان قدرت های بزرگ.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در دیدار با رئیس جمهور فرانسه موضوع حقوق بشر به طور کلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، گفت: موارد نقض حقوق بشر در غرب و اروپا و استانداردهای دوگانه آنها در موضوع حقوق بشر مورد تاکید قرار گرفت. مکرون

آیت الله رئیسی درباره مسائل هسته ای مطرح شده در سفر به نیویورک گفت: ایران در آخرین پاسخ خود بر دریافت تضمین های معتبر تاکید دارد. به نظر ما موضوعات مطرح شده بین ایران و آژانس سیاسی است. حل مسائل پادمان و لغو تحریم ها تا مردم ایران بتوانند از منافع اقتصادی خود بهره ببرند از دیگر خواسته های ما در مذاکرات هسته ای است.

  آیا تعدد زوجات در عمل امکان پذیر است؟

وی با تاکید بر اینکه در دیدارهای دوجانبه همه کشورها بر توسعه همکاری های اقتصادی با ایران با وجود تحریم ها تاکید کرده اند، گفت: قصد ما تعامل با همه کشورها است و تفاوتی بین شرق و غرب وجود ندارد.

آیت الله رئیسی درباره ابتکار خود برای نشان دادن چهره سردار سلیمانی گفت: می خواستم یادآوری کنم که بنیانگذار داعش آمریکایی ها بودند و قهرمان مبارزه با داعش و تروریسم حاج قاسم سلیمانی بود و این مرد به دست آمریکایی ها کشته شد. و رئیس جمهور اولین نفر از این کشور شهید بود. می خواستم بگویم که شما به دروغ مدعی حقوق بشر هستید، کسی را که علیه تروریسم می جنگید، کشتید. دوم اینکه می خواهم به مردم مظلوم ایران و شهید سلیمانی نشان دهم و سوم اینکه عاملان این اقدام تروریستی را منصفانه محاکمه کنم.

رئیس جمهور درباره درخواست منافقین برای تجمع در سازمان ملل گفت: این تماس ها هیچ شکی در من و همراهانم ایجاد نکرد. پس از سخنرانی در مجمع عمومی، ما به سمت خانه به طرف مؤسسه راه افتادیم. معلوم شد که کارشان مثل همیشه ناکارآمد و شلخته بود.

من گزارش میدم رجانیوزگفت و گوی زنده تلویزیونی آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه به طور همزمان از شبکه های سراسری یق، خبر و رادیو سراسری پخش شد.

این هفتمین گفت و گوی تلویزیونی آیت الله رئیسی با مردم ایران از آغاز به کار دولت مردمی است. رئیس جمهور پیش از این در 13 تیرماه سال جاری در گفت و گوی زنده تلویزیونی به مهم ترین مسائل کشور از جمله روند اجرای طرح اصلاحات و پرداخت عادلانه یارانه کالاهای اساسی و سایر مسائل روز کشور پرداخته بود. حوزه داخلی و خارجی .

این خبر به تدریج اضافه خواهد شد…

دیدگاهتان را بنویسید