آینده طلا در دست فدرال رزرو

به گزارش تحریریه به نقل از سایت «Dailyfx»، قیمت طلا در هفته گذشته اندکی بهبود یافت و قیمت هر اونس طلا حدود یک درصد افزایش یافت. این افزایش زیاد نبود، اما همچنان بهترین عملکرد هفتگی از اواسط ژوئن بود. ترکیب ضعیف‌تر دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه دولتی پایین‌تر احتمالاً به نفع فلز زرد ضد فیات است.

سوال اینجاست که آیا در این مرحله هنوز جا برای ادامه افزایش قیمت طلا وجود دارد؟

برای درک بهتر معکوس شدن طلا، باید بررسی کنید که بازارها انتظار دارند فدرال رزرو در آینده چه کاری انجام دهد. همه نگاه‌ها به اعلام بعدی نرخ بهره در روز چهارشنبه است، جایی که احتمالاً شاهد افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره خواهیم بود. این نتیجه تورم بالا در ایالات متحده است که به 9.1 درصد در سال رسیده است و به طور مداوم از پیش بینی اقتصاددانان فراتر رفته است.

با این حال، یک فدرال رزرو تهاجمی تر در برابر طلا برای افزایش بازده دلار و اوراق قرضه کار می کند. این یک داستان در تمام سال بوده است، بنابراین تداوم کاهش ارزش اونس طلا به دلیل انقباض پولی جهانی است که علیه طلا عمل می کند. اما هفته گذشته به نظر می‌رسید که بازارها بیشتر بر روی اتفاقاتی که ممکن است در آینده بیفتد تمرکز کرده‌اند.

Gold Price Forecast XAUUSD Reversal Might be Premature Eyes on Fed GDP and PCE body Picture 1 خبر اولیه

انتظارات برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سال آینده افزایش یافته است و بازارها شاهد 2 کاهش در سال 2023 هستند. در همین حال، اقتصاددانان انتظارات برای رشد واقعی در سال 2023 را کاهش داده اند. با این حال، نرخ های بهره کوتاه مدت اخیرا افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش انتظارات تورمی است.

  وعده وزیر صنعت برای تکمیل خودروهای ناقص / قیمت بازار متعادل است

به نظر می رسد همه اینها نشان می دهد که اگرچه تورم در بالاترین حد خود در 40 سال گذشته باقی مانده است، فدرال رزرو از افزایش رشد اقتصادی حمایت می کند.

آیا بازارها می توانند جلوتر از خودشان بگیرند؟ اگر بانک مرکزی در مبارزه با تورم استوار بماند، به نظر می‌رسد که بتوان از بدبینی خارج شد.

در این صورت، دلار آمریکا ممکن است همراه با بازده اوراق قرضه دولتی افزایش پیدا کند، اما این موضوع برای فلز زرد خوب نخواهد بود. در خارج از بانک مرکزی، اولین برآورد از داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه دوم رشد سه ماهه 0.4 درصد را نشان می دهد که نسبت به رشد منفی 1.6 درصدی در سه ماهه اول سال کاهش یافته است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید