آینده مبهم برجام! – بررسی سرمقاله رسانه ها

به گزارش سرمقاله، شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه هیئت دولت اعلام کرد که استراتژی اسرائیل برای مقابله با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران را تغییر خواهد داد. او وعده داد که موضوع مخالفت با برنامه هسته ای ایران را به افکار عمومی بازگرداند.

نخست وزیر اسراییل گفت که هنوز این شانس وجود دارد که قدرت های غربی بتوانند تلاش ها را برای احیای توافق هسته ای ایران تجدید کنند، اما او مصمم است برای جلوگیری از آن فشار عمومی را اعمال کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، او گفت که با بازگشت به برجام نه تنها در گفتگوهای پشت درهای بسته با سران کشورها، بلکه “با صدای بلند و آشکار در عرصه جهانی افکار عمومی” مخالف است.

آینده مبهم برجام!

در حالی که آنتونی بلینکن در گفتگو با همتای اسرائیلی خود اعلام کرد که برجام قابل احیاء نیست، ما فشارها را افزایش خواهیم داد.

بنیامین نتانیاهو همچنین گفت: متأسفانه برخلاف دیدگاه رایج که پس از حوادث اخیر در ایران، احتمال خطرناک احیای توافق هسته ای از دستور کار خارج شده است، فکر می کنم همچنان این احتمال وجود دارد و توسط آن حذف نشده است. سفارش روزانه

وی تاکید کرد: اسرائیل برای جلوگیری از بازگشت به این «توافق بد» هر کاری انجام خواهد داد.

از زمان انعقاد توافق هسته ای برجام در سال 2015 بین شش قدرت جهانی و ایران، اسرائیل با آن مخالفت کرده و آن را “توافق بد” خوانده است.

بنیامین نتانیاهو در بخشی دیگر از بیانیه خود تاکید کرد که اسرائیل برای جلوگیری از حضور نظامی ایران در سوریه و سایر مناطق اقدام قاطعانه ای انجام خواهد داد.

  شب اربعین 1401 - پایگاه اطلاع رسانی کربلای معالی رجا

در حالی که بنیامین نتانیاهو بر تلاش‌های خود برای مخالفت با برجام تاکید می‌کرد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را غیرقابل لغو دانست و تاکید کرد که دولت آمریکا در حال اعمال فشار بر جمهوری اسلامی است. افزایش خواهد یافت

اظهارات بلینکن ارزیابی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده را تأیید کرد که توافق هسته ای 2015 “نمی تواند احیا شود”. هفته گذشته، رئیس جمهور ایالات متحده در ویدئویی در ماه نوامبر در حاشیه یک گردهمایی تبلیغاتی، به صراحت اعلام کرد که توافق هسته ای ایران “مرده” است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید