آیین نامه اراضی دولتی آزاد بعد از آید

11665 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله ای، محمود محمودزاده اظهار داشت: قانون حمایت از خانواده و جوانان جمعیت در 19 آبان 1400 به تصویب رسید اما تاریخ ابلاغ آن از سوی رئیس قوه مجریه آذرماه است. بنابراین آذرماه امسال ملاک عمل خواهد بود. این بدان معناست که خانواده هایی که فرزند سوم و اکثر آنها پس از ابلاغ قانون در دسامبر سال جاری به دنیا آمده اند، از زمین دولتی رایگان برخوردار خواهند شد. № 19 آبان.

وی افزود: در حال حاضر آیین نامه واگذاری زمین رایگان در مرحله تصویب دولت است و شرایط و نحوه ثبت به زودی اعلام می شود. این آیین نامه در حال حاضر توسط وزارت راه و شهرسازی دولت در حال ارسال است که حداکثر هفته آینده انجام می شود. مشخص نیست دقیقا چه زمانی در کمیسیون های تخصصی دولتی به نتیجه می رسد. انشالا در زمان کمتری معرفی می شود ولی قبل از عید نمی رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نظرات و نظرات کارشناسی از دستگاه های مختلف دریافت می شود که زمان می برد. معمولا برخی از مقررات حساس تر در دولت سریعتر رسیدگی می شود که امیدواریم در چنین شرایطی لحاظ شود.

به گفته محمودزاده، کسانی که شکل «ج» قرمز دارند و قبلاً از تسهیلات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده کرده‌اند نیز می‌توانند زمین دریافت کنند. طبق قانون، کسانی که فرزند سومشان از آذرماه امسال به بعد متولد شده است، مجددا می توانند از تسهیلات دولتی استفاده کنند.

وی یادآور شد: دو بند قانون حمایت از خانواده و جوانان بدیهی است که در صلاحیت وزارت راه و شهرسازی است، اما وزارتخانه های دیگر نیز دخیل هستند. بر اساس این قانون برای افرادی که از آذر ماه سال 1400 صاحب یک سوم یا بیشتر می شوند، مشوق هایی در نظر گرفته شده است که این مشوق ها شامل تامین زمین یا مسکن خواهد بود.

  توقیف یک کشتی خارجی حامل 220 هزار لیتر سوخت قاچاق

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، دولت موظف است پس از تولد یک نفر، یک قطعه زمین یا واحد مسکونی تا 200 متر مربع را برای ساکنان روستاها یا شهرهای زیر 500 هزار نفر اختصاص دهد. فرزند سوم یا بیشتر برای ساکنین شهرهای بالای 500 هزار نفر زمین یا مسکن در شهرهای اطراف یا شهرهای جدید یا شهرهای همجوار یا محل تولد پدر یا مادر به شرطی که از 500 هزار نفر بیشتر نباشد در نظر گرفته شده است. سه دانگ از این دیار به نام بانوی خانواده و سه دانگ به نام آقا. فروش زمین امکان پذیر نیست و باید آباد شود.

محمودزاده درباره قیمت زمین دولتی برای واگذاری به خانوارهای واجد شرایط گفت: هزینه های آماده سازی به صورت اقساطی با دو سال مهلت و اقساط هشت ساله توسط متقاضیان دریافت می شود و سند مالکیت به مالکان تحویل می شود. بعد از پرداخت آخرین قسط . .

وی تاکید کرد: در جایی که امکان تهیه زمین یا واحد وجود داشته باشد، امکان توزیع بین افراد واجد شرایط وجود دارد.

منبع: ایسنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید