ائتلاف سعودی 112 بار آتش بس یمن را نقض کرد

به گزارش رجانیوس، منابع خبری صبح یکشنبه از نقض 112 آتش بس یمن در 24 ساعت گذشته توسط نیروهای ائتلاف سعودی خبر دادند.

به گزارش المسیره، نیروهای سعودی با انجام پروازهای شناسایی و شناسایی بر فراز استان های مأرب، حجه، الجوف، تعز، صعده، دله و بیضاء و محورهای مرزی، آتش بس سازمان ملل را نقض کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را در استان‌های مأرب، تعز، نجران، حجه، صعده و دالا با حملات توپخانه‌ای سنگین، موشکی و خمپاره‌ای مورد حمله قرار دادند.

نیروهای ائتلاف سعودی همچنین اتوبوس حامل شهروندان یمنی را به سمت استان ابین مورد حمله قرار دادند و تعدادی از آنها مجروح شدند.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف سعودی برای تجاوز نقض شده بود، سرانجام پنج شنبه گذشته، چهار هفته پس از رایزنی های سازمان ملل برای از سرگیری آن، برای دو ماه دیگر تمدید شد.

پیشتر مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش بس یمن با نقض مکرر ائتلاف سعودی تقریباً از بین رفته است.

عربستان در 6 فروردین 94 در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور عربی از جمله امارات با کمک و چراغ سبز آمریکا و صهیونیست ها تهاجم گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد. رژیم

برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سنگر مقاومت مردم یمن ضربه زد و پس از هفت سال ثبات یمن و حملات دردناک به عمق خاک عربستان، به‌ویژه تأسیسات آرامکو، ریاض مجبور شد آتش‌بس را بپذیرد. جنگ یمن

  قیمت بنزین و سهمیه خودروهای عمومی تغییر نمی کند/ جزئیات طرح آزمایشی توزیع بنزین بین شهروندان در کیش

دیدگاهتان را بنویسید