ائتلاف سعودی 118 بار آتش بس یمن را نقض کرده است

به گزارش رجانی، منابع خبری صبح چهارشنبه اعلام کردند که نیروهای ائتلاف سعودی در 24 ساعت گذشته 118 بار آتش بس یمن را نقض کرده اند.

ائتلاف سعودی با انجام پروازهای شناسایی بر فراز استان های تعز، مأرب، بیضاء، حجه، الجوف، دالا، صعده و محورهای مرزی، آتش بس سازمان ملل را نقض کرد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع ارتش و کمیته های مردمی یمن را در استان های مأرب، تعز، حجه، صعده، دله و جیزان با توپخانه سنگین، موشک و خمپاره مورد حمله قرار دادند.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف سعودی برای تجاوز نقض شده بود، پس از رایزنی های سازمان ملل برای از سرگیری آن، سرانجام حدود سه هفته پیش برای دو ماه دیگر تمدید شد.

پیشتر مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش بس یمن با نقض مکرر ائتلاف سعودی تقریباً لغو شده است.

در 26 آوریل 1994، عربستان سعودی در قالب ائتلافی متشکل از چندین کشور عربی از جمله امارات با کمک و چراغ سبز ایالات متحده و آمریکا تهاجم گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد. رژیم صهیونیستی

برخلاف انتظار عربستان، حملات آنها به سنگر مقاومت یمن برخورد کرد و پس از هفت سال ثبات و حملات دردناک یمن به عمق خاک عربستان به ویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به امید خروج از یمن مجبور به پذیرش آتش بس شد.

  فروش محصولات ایرانی ماشین مادران دو فرزند به بالا

دیدگاهتان را بنویسید