ائمه جمعه باید پدرانه با همه رفتار کنند/ اختلاف گفتار و رفتار امام جمعه شنوندگان را سردرگم می کند/ جشن میلیونی غدیر نشان داد مردم از دین حمایت می کنند

گروه سیاسی رجانیوز: در سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در 14 مرداد 1358، ائمه جمعه سراسر کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله خامنه ای خامنه ای دیدار کردند.

آنچه در زیر در اختیار عموم قرار گرفته است «بسته‌های خبری» است که صرفاً برای بازنشر سریع بیانات رهبر انقلاب اسلامی در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و حساب‌های رسمی ایشان در شبکه‌های اجتماعی و «متن کامل بیانات» منتشر شده است. حضرت آیت الله خامنه ای» طبق روال معمول تا ساعاتی دیگر در قسمت «بیانات» این پایگاه منتشر می شود.

گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:

* نماز جمعه با توجه به ویژگی هایی که دارد 100% واجب است. چیزی شبیه نماز جمعه نداریم. وقتی به عمق کار نماز جمعه می پردازیم، می بینیم که با همه این ویژگی ها از حج هم استثنایی تر است.

یک ویژگی این است که دو عامل اصلی زندگی خوب را به هم پیوند می دهد و پیوند می دهد. این دو عامل چیست؟ یکی ذکر خدا، یکی حضور عمومی.

* وقتی جامعه ای مثل نماز جمعه وجود داشته باشد که هر هفته تعداد زیادی از مردم یک شهر در فلان مکان جمع شوند، می تواند پایگاه و اردوگاه همه امور مهم و مهم یک جامعه باشد. از امور فکری گرفته تا خدمات اجتماعی تا همکاری عمومی و آموزش نظامی و بسیج. همه چیز در این اجتماع مستمر هفتگی تحقق می یابد و پدید می آید.

* حضور مردمی و مردمی امر مهمی است. اینجا باید حساس باشی اگر نماز جمعه این هفته شما نسبت به نماز جمعه یک ماه قبل جمعیت کمتری دارد، باید نگران باشید. اساس کار حضور مردم است. وقتی دسته جمعی ذکر می گوییم آثار و برکات ذکر بر گروه نازل می شود. روی جمعیت فرود می آید. قرآن می فرماید: «به صلاح المؤمنین» برای همه خوب است. بله، حتی شما که تنها در اتاق نماز شب می خوانید، خداوند متعال به شما کمک می کند، اما در اینجا این منفعت عام المنفعه است. همه گروه ها سود می برند.

  در نهایت وعده های ساختگی وزیر صمت کر کنار گذاشته شد

* همه جور مردم در نماز جمعه شما شرکت می کنند. با همه شما پدرانه رفتار کنید، آنها همه فرزندان شما هستند. بله، شما ممکن است بیشتر به آن جوان انقلابی، مجاهد و جهادگر علاقه داشته باشید، درست است، عیبی ندارد، اما این آدمی که اینطور نیست، پسر شما هم هست، بچه شما هم هست. با همه خوب باش

در این جشنواره غدیر که در تهران اتفاق بسیار عجیبی بود، نمی دانم دیده اید یا نه. من آن را از تلویزیون تماشا کردم و چند نفری که رفته بودند آمدند و موضوع را به ما گفتند. ببینید همه جور مردم در این جشن میلیونی شرکت کردند. آنها پیرو دین هستند، دین را دوست دارند. یک بار در یکی از این سفرهای روستایی، به جمعی از علمای محترم این شهر که با آنها جلسه داشتیم، گفتم: امروز یا دیروز که می آمدم، با این ماشین دور ماشین، خوب، جمعیتی مردم آمدند و ابراز محبت کردند. عده ای بودند که ابراز محبت کردند و گریه کردند. برخی از آنها افرادی بودند که اگر آنها را ملاقات می کردید، ممکن بود باور نکنید که آنها حتی به دین اعتقاد دارند، اما این طور بود. به دین اعتقاد دارند.

با همه خوب باش همه بر سر سفره دین و معنویت و شریعت بنشینید.

* امام جمعه با سخنان خود مردم را به تقوا سفارش می کند; من می گویم در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه به مردم امر می کنید که در رفتارشان صالح باشند.

خوب اگر در روز جمعه دعوت به تقوا کردیم و روز شنبه عملی از جانب ما انجام شد که با تقوا سازگاری نداشت، کاملاً آن را باطل می کند. یعنی نه، الان فقط باطلش می کند، اصلاً نتیجه معکوس می دهد. شنونده را به تعجب وا می دارد که چه می گویند. کمترین کاری که می تواند بکند ترک نماز است، این کمترین کاری است که می تواند انجام دهد. آنها بیشتر از این کار می کنند. استاد تقوا باید برای کسب تقوا در درون خود تلاش کند.

  نمایش "ملکه تاج و تخت" روی صحنه می آید / داستانی متفاوت برای زنان و دختران در تاریخ

دیدگاهتان را بنویسید