ابتکار فرید زکریا برای شکست روسیه با عربستان، ایران و ونزوئلا!

12875 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، ابتکار فرید زکریا، تحلیلگر نزدیک به محافل قدرت در ایالات متحده؛ شکست روسیه با عربستان، ایران و ونزوئلا نشان می دهد که ایالات متحده در موقعیت دشواری برای کنترل روسیه قرار دارد. بر اساس این طرح، راه شکست روسیه کاهش شدید قیمت نفت است.

فرید زکریا پیشنهاد می کند که بایدن بهبود روابط با بن سلمان و نادیده گرفتن ترور جمال حشقچی (دوست فرید زکریا) را در دستور کار قرار دهد زیرا بن سلمان تا 50 سال آینده پادشاه عربستان سعودی خواهد بود. نتیجه افزایش تولید نفت عربستان سعودی، امارات، کویت و قطر است و البته ایالات متحده باید تعهد خود را برای حفاظت از رژیم فاسد عربی افزایش دهد.

تصمیم دیگر فرید زکریا افزایش عرضه نفت آمریکا از طریق بازگشت به شورای امنیت سازمان ملل و احیای روابط با ونزوئلا است که منجر به کاهش قیمت ها بدون پرداخت باج به وارث تاج و تخت روان پریش عربستان می شود. البته زکریا توضیح نداد که چرا کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا که با وجود تحریم ها یاد گرفته اند اول نفت بفروشند یا ونزوئلا که در حال یادگیری هستند باید طرح هایی را بپذیرند که به ضرر آنهاست و اگر محور ضد آمریکایی خاورمیانه باشد. سیاست شرق سرنوشت گزینه های آمریکا برای بی ثبات کردن عرضه نفت در تنگه هرمز و باب المندب چه خواهد بود؟

پایان /

  شکستن انحصار و تحریم آمریکا با واکسن بلسینگ

دیدگاهتان را بنویسید