اتحادیه اروپا جایگزین روسیه در خاورمیانه شده است

به گزارش سرمقاله، وب‌سایت شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی با استناد به داده‌های ردیابی کشتی‌ها اعلام کرد که محموله‌های نفت خام از کشورهای خاورمیانه به اتحادیه اروپا از ژانویه تا کنون ۹۰ درصد افزایش یافته است زیرا اتحادیه اروپا نفت روسیه را به اتحادیه اروپا منتقل کرده است. زیرا تحریم ها کنار گذاشته شده است.

بر اساس این گزارش، عرضه نفت خاورمیانه به اروپا نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

بلومبرگ تخمین می زند که در سه هفته اول ژوئیه بیش از یک میلیون بشکه در روز از خاورمیانه از طریق خط لوله Sumed از طریق مصر به اتحادیه اروپا ارسال شده است. بیشتر این نفت صادراتی از عربستان سعودی پمپاژ می شود. علاوه بر این، 1.2 میلیون بشکه نفت دیگر عمدتاً از عراق و از طریق کانال سوئز صادر شد.

این خبرگزاری تخمین می زند که سطح فعلی 90 درصد بیشتر از آنچه اتحادیه اروپا در ژانویه 2022 از منطقه دریافت کرده است، آخرین ماه قبل از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین است. پس از شروع جنگ، اروپا به سرعت تحریم هایی را علیه مسکو اعمال کرد، از جمله در زمینه تامین انرژی از روسیه.

در اوایل ژوئن، این اتحادیه دور جدیدی از تحریم‌ها، از جمله ممنوعیت حمل نفت از طریق دریا را اعمال کرد.

62db9dd52030274c6366686b خبر اولیه

در واکنش به این تحریم ها، مسکو امتیازاتی را برای نفت خود ارائه کرد و به همین دلیل، نفت این کشور به سرعت جذب هند و چین شد. هر دو کشور در چند ماه گذشته خرید خود از مسکو را افزایش داده اند.

  نتیجه سفر وزیر بهداشت به سوریه چه بود؟

اگرچه اتحادیه اروپا ممکن است جایگزینی برای نفت روسیه در خاورمیانه پیدا کرده باشد، اما تحلیلگران نسبت به عواقب اعمال تحریم های نفتی تا پایان سال جاری هشدار می دهند. بخشی از نگرانی‌ها ممنوعیت روسیه برای بیمه کردن عرضه نفت به خریداران در سراسر جهان است که می‌تواند به مشکلی برای همه منابع نفتی تبدیل شود و رقابت برای عرضه نفت از خاورمیانه را افزایش دهد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید