اتصال کارخانه ذوب مس خاتون آباد شهربابک به شبکه ریلی کشور

به گزارش سرمقاله، حسین محمودی مدیر مجتمع مس شهربابک با بیان اینکه کنسانتره مورد نیاز کارخانه مس خاتون آباد در گذشته تنها از طریق حمل و نقل جاده ای تامین می شد، افزود: در حال حاضر با بهره برداری از پروژه راه آهن کارخانه مس خاتون آباد، انتقال کنسانتره از معدن مس سونگون با قطار از طریق یکی از طولانی ترین مسیرهای حمل و نقل ریلی پیوسته در کشور انجام می شود.

مدیرعامل مجتمع مس شهربابک گفت: اتصال کارخانه مس خاتون آباد به شبکه ریلی، اولین محموله کنسانتره مجتمع مس شهربابک از طریق شبکه ریلی از سمت سونگون به خاتون آباد رسیده است.

حسین محمودی اظهار داشت: مسیر ریلی سونگون به خاتون آباد یکی از طولانی ترین مسیرهای پیوسته ریلی کشور است.

وی تصریح کرد: اتصال به شبکه ریلی کشور زیرساخت بسیار مهم و کاربردی تلقی می شود و ایمنی بسیار بیشتر، کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه ها و زمان کوتاه انتقال کنسانتره از مهم ترین مزیت های این نوع حمل و نقل در مقایسه است. به حمل و نقل جاده ای

وی بیان کرد: قطار در هر سفر 50 کانتینر معادل 500 تن کنسانتره مس را در مسافت یک هزار و 753 کیلومتری از سونگون تا کارخانه مس خاتون آباد شهربابک تحویل می دهد.

پروژه اتصال کارخانه مس خاتون آباد به شبکه ریلی کشور یکی از طرح های توسعه مجتمع مس شهربابک است که به طول 17 کیلومتر تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

اتصال کارخانه ذوب مس خاتون آباد شهربابک به شبکه ریلی کشور

پایان/

  رهاسازی مهاجران از فرانسه و بریتانیا در دریا

دیدگاهتان را بنویسید