اتوبوس برقی ایران خودرو هم رسید

9098 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، فرشاد مقیمی در حاشیه سفر رئیس و اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی به شرکت خودرو دیزل گفت: این روند در سال های آینده ادامه خواهد داشت. مجموعه خودرو دیزل ایران را به قدری بالا می بریم که نیاز کشور را به طور کامل پوشش دهد.

وی افزود: پس از 9 سال با تلاش همه سازندگان و کارکنان، اتوبوس به خط تولید بازگشت و در حال حاضر بیشترین تولید اتوبوس در کشور متعلق به ایران خودرو دیزل است و اخیرا قراردادی را با شهرداری تهران برای تولید منعقد کردیم. 175 اتوبوس که ما 110 قطعه را تحویل داده ایم.

وی با اعلام راه اندازی اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل در هفته های آینده، استفاده از این اتوبوس که حدود 65 درصد آن بومی سازی شده است را در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ موثر دانست و ابراز امیدواری کرد که استفاده از این محصول مشکلات را حل می کند بیایید به محیط زیست کلان شهرها کمک کنیم.

مقیمی بیان کرد: این محصول از سال 1401 وارد چرخه مصرف می شود.

رشد صد درصدی تولید گازوئیل تا پایان امسال
مدیرعامل خودرو دیزل ایران با اشاره به اینکه این خودروساز نسبت به سال های 98 و 99 افزایش 170 درصدی تولید داشته است، گفت: تا پایان سال 1400 نسبت به سال 99 افزایش 100 درصدی خواهیم داشت.

جواد توسلی مهر با بیان اینکه برنامه این شرکت برای سال 1401 تولید 15 هزار دستگاه کالای تجاری سنگین و سبک است که به معنای رشد 100 درصدی نسبت به 1400 دستگاه است، گفت: این رویداد منوط به اراده دولت برای نوسازی و حمایت از صنعت حمل و نقل است.

  دولت را با خزانه خالی و بدهی کامل تحویل گرفتیم

وی افزود: دولت می تواند منابع لازم را از مجاری قانونی تامین کند و نوسازی و گسترش صنعت حمل و نقل را که یکی از زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت کشور است، آغاز کند.

مدیرعامل خودرو دیزل ایران با تاکید بر اینکه امروز ایران خودرودیزل از نظر کیفی رشد بسیار قابل قبولی دارد، گفت: تمامی محصولات این خودروساز استانداردهای لازم را دریافت کرده اند. محصولات ایران خودرو دیزل در سال 1395 از نظر کیفیت دارای یک یا دو ستاره بودند اما امروزه 67 درصد محصولات دارای چهار ستاره و 33 درصد آنها دارای سه ستاره هستند. علاوه بر این، در سال گذشته چهار محصول دیزلی موفق به بهبود کیفیت ستاره‌ای شده و رتبه‌بندی منفی کیفی تمامی محصولات کاهش یافته است.

توسلی مهر با اشاره به تولید محصولات جدید خاطرنشان کرد: علاوه بر محصولات قدیمی که به میزان قابل توجهی مدرن و به روز شده اند، محصولات جدیدی نیز برای صادرات و حمل و نقل به بازار عرضه می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل، این شرکت در زمینه کاهش مصرف سوخت نیز بسیار فعال است و تمامی موتورهای ساخت ایران خودرو دیزل به یورو 5 EEV تبدیل می شوند که کاهش مصرف عملی 7.2 درصدی روی سوخت دارد.

منبع: اکو پرس

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید