اثربخشی محدودیت های ترافیکی شبانه از نظر علمی ثابت نشده است / نمی توانیم مردم را مجبور به کارهای غیر علمی و غیر منطقی کنیم

گروه سیاسی – رجانیوس: علی هزریان درباره عدم رفع محدودیت تردد شبانه در تهران و شهرستان ها گفت: ممنوعیت تردد شبانه همچنان در کشور برقرار است و اعمال این محدودیت از سه منظر قابل بررسی است.

وی افزود: با اعمال محدودیت در تردد شبانه، تهران و سایر شهرهای بزرگ به روی قشر ثروتمند و بالای جامعه بسته می شود و در عمل اعلام شده است که گردشگری شبانه در تهران مختص ثروتمندان است زیرا هیچ مانعی برای مردم وجود ندارد. سفری غیر از پرداخت هزینه.»

هزریان با بیان اینکه با این طرح با دادن پول به مردم اجازه کاوش شبانه داده می شود، گفت: ما معتقدیم در کشوری زندگی می کنیم که عدالت یکی از ارزش های بالادستی است و می خواهیم به سمت عدالت حرکت کنیم و این طرح خلاف است. جامعه مظلوم است و آنها را از حداقل آرامش و آسایش یک خانواده معمولی محروم می کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه جدا از اینکه این نوع رفتارها منصفانه نیست، ادامه داد: موضوع دوم در خصوص محدودیت های ترافیکی شبانه این است که ستاد ملی تاج و تخت هیچ آماری از مزایای محدودیت تردد در شب ارائه نکرده است. از فوران بیشتر تاج جلوگیری می شود. از نظر علمی، هنوز هیچکس نتوانسته کارآمدی محدودیت های ترافیکی شبانه را اثبات کند.

هزریان ادامه داد: ما نمی توانیم مردم را مجبور به کارهای غیرعلمی و غیر معقول کنیم و محدودیت هایی برای آنها قائل شویم، زیرا پس از گذشت چند ماه هیچ استنادی علمی برای فواید آن ارائه نشده است.

  عملیات پهپادی علیه صهیونیست ها در اربیل عراق/ فرمانده جوخه ترور موساد کشته شد

سخنگوی کمیسیون اصل 90 اضافه کرد: موضوع بعدی این است که در حالی که اعلام می کنیم مدارس در دسترس است و دورکارها را حذف می کنیم، همچنان نشستن خانواده ها را در خودرو ممنوع می کنیم! هواپیماها با تمام ظرفیت کار می کنند و در این شرایط محدودیت تردد در شب همچنان ادامه دارد. این موضوع برای افکار عمومی قابل هضم نیست.

یکی از اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 قانون اساسی گفت: با توجه به موارد فوق، علیرغم آسیب های قابل توجهی که این طرح به تصمیم گیران وارد می کند، نباید به گونه ای عمل کرد که تصور عموم از تصمیم گیرندگان باشد. عدالت و همچنین بدون استدلال علمی. توجیه افکار عمومی بدون در نظر گرفتن انصاف و عقلانیت در درآمدزایی این طرح را ادامه می دهد که منجر به آسیب به سرمایه اجتماعی کشور می شود.

هزریان افزود: من یک بار در مجلس به این موضوع اشاره کردم و پس از این اخطار اعلام شد که محدودیت تردد رفع شده است اما پس از مدتی متوجه شدیم که ستاد ملی تاج و تخت همچنان محدودیت تردد شبانه را اعمال می کند. بنابراین نمی توان بدون توجه به استدلال ها و در شرایطی که مهم ترین لازمه غلبه بر تاج و تخت، انسجام اجتماعی است، به این شکل حکومت کرد.

هزریان افزود: با توجه به اینکه مسائل تاج و تخت و تصمیم گیری آن در اختیار مجلس نیست و مربوط به ستاد ملی ولیعهد است، نیازمند ورود اعضای این ستاد به ویژه رئیس جمهور هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید